Intel показала, що core i9-12900k швидше ryzen 9 5950x, але в цих тестах windows 11 забули пропатчити

24

Компанія intel заявляє, що її новий настільний флагман core i9-12900k є «кращим процесором для ігор». На підтвердження своїх слів виробник надав графік, на якому система з новим чіпом дійсно виявляється швидше конкурента в особі amd ryzen 9 5950x в 7 з 9 іграх. Тільки виявилося, що intel тестувала чіпи з використанням windows 11 без оновлень, що виправляють проблеми з продуктивністю процесора amd.

Джерело зображень: intel

” очевидно, що ми не могли б створити кращий ігровий процесор, якби не брали до уваги рішення конкурентів. І ми вважаємо, що маємо право заявити про те, що intel core i9-12900k є кращим ігровим процесором, оскільки він виявився швидше в більшості з 31 протестованих ігрових проектів в порівнянні з конкурентними рішеннями», — заявив в ході презентації керуючий відділу ігрових рішень intel маркус кеннеді (marcus kennedy).

Питання в тому, що порівняльне тестування процесора intel core i9-12900k і його конкурента ryzen 9 5950x проводилося в операційній системі windows 11 ще до випуску необхідних патчів для ос і свіжих драйверів чіпсета, які вирішують проблему падіння продуктивності у більшості процесорів amd в порівнянні з windows 10. Нагадаємо, що вона була пов’язана з неправильною роботою планувальника нової операційної системи і підвищенням затримок в роботі кеш-пам’яті l3.

Ігрова продуктивність core i9-12900k, ryzen 9 5950x і core i9-11900k

Компанії microsoft і amd спільними зусиллями вже випустили необхідні оновлення. За словами amd, після установки цього пз її сумісні з windows 11 процесори демонструють очікуваний рівень продуктивності, не гірше, ніж на windows 10.

Intel каже, що як і раніше впевнена в своїх заявах про» кращому ігровому процесорі”, незважаючи на те, що чіп amd тестувався в умовах, що не дозволяють розкрити його повний потенціал. На думку компанії, core i9-12900k зможе зберегти звання лідера і після випуску необхідних оновлень для windows 11.

” ми розуміємо, що скоро має вийти програмне оновлення для windows 11. Як тільки це трапиться, ми збираємося провести повторні порівняльні тести у всіх іграх, включаючи кіберспортивні тайтли, і знову заявимо про перевагу ігрової продуктивності нашого процесора за їх підсумками. Як тільки ми отримаємо нові дані, ми обіцяємо поділитися ними з вами. Однак повторюся, ми впевнені, що навіть з виходом патчів ми збережемо лідерство”, – сказав кеннеді в записаному заздалегідь відео з презентацією нових процесорів alder lake.

Intel також заявляє, що core i9-12900k перевершить своїх конкурентів навіть без допомоги нового стандарту оперативної пам’яті ddr5, підтримку якого мають нові процесори alder lake і не мають процесори amd актуальних поколінь. Компанія також впевнена, що її новий флагманський процесор показує себе краще конкурентів в продуктивних додатках і завданнях, пов’язаних зі створенням цифрового контенту.

Продуктивність core i9 – 12900k в задачах по створенню цифрового контенту