Google анонсувала android 12l-платформу для гаджетів з великими екранами

25

Компанія google розповіла про швидкий реліз android 12l — мобільної платформи, оптимізованої для управління пристроями з великими екранами. Новий варіант операційної системи розрахований на застосування з планшетами, «хромбуками», складними смартфонами та іншими гаджетами подібного типу.

Developer.android.com

Теоретично буде можливе використання android 12l і на смартфонах, але дійсну користь ос принесе лише власникам пристроїв побільше. Хоча на ринку є безліч планшетів на android, часто вони не готові скласти серйозну конкуренцію apple ipados, багато в чому тому, що версії android не оптимізовані під великі дисплеї.

Тепер google підійшла до вирішення цієї проблеми більш серйозно. При цьому нова версія платформи не є принципово відмінною від класичної android 12 — у android 12l просто з’являться деякі специфічні функції.

Перша превью-збірка ос для розробників вже доступна в офіційному емуляторі google android, а скоро з’явиться варіант для планшета lenovo p12 pro. Готуються варіанти і для смартфонів pixel, але, оскільки більшість додаткових функцій невидимі для пристроїв з дисплеями малих розмірів, ці попередні релізи мають сенс переважно для розробників.

Developer.android.com

В android 12l поліпшені елементи інтерфейсу для великих екранів, наприклад, допускається демонстрація одночасно меню швидкого доступу і повідомлень. На представленій нижче gif-анімації можна оцінити варіант функції поділу екрану, що дозволяє працювати з двома додатками одночасно, при цьому внизу з’являється панель завдань для швидкого доступу до додатків, досить перетягнути їх на екран.

Також android 12l забезпечить автоформатирование вікон додатків — забезпечена оптимальна сумісність навіть у випадках, якщо розробники не передбачили використання свого софта з дійсно великими екранами.

Developer.android.com

Також розробники можуть подивитися, як будуть виглядати їх програми на великих пристроях з android 12l, — емулятором для перевірки додатків можна скористатися вже зараз. У google повідомляють, що для додатків буде введена окрема система рейтингів, що дозволяє оцінити, як програми виглядають на великих екранах.