Granena ru – як видалити з компютера і браузерів

452

Доброго дня. Чи траплялося з Вами таке – відкрили браузер, а замість звичних вкладки або вікна пошукової системи відображається якийсь невідомий сайт? Паралельно з цим, на кожному відкритому сайті відображається маса тізерів, банерів з шокуючими картинками або рекламою. Ймовірно, Ваш комп’ютер заразився Ad-вірусом. Різновидів існує багато, але сьогодні хочу розповісти про granena ru як видалити з комп’ютера цей шкідливий ресурс і зі стартової сторінки інтернет браузера.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Чому це небезпечно для користувачів?
  • Як видалити вірус Granena ru
  • Внесення виправлень у налаштування браузерів

Чому це небезпечно для користувачів?

От було все добре, але раптом Вам захотілося встановити якийсь «потрібне» додаток. На одному з етапів інсталяції Ви погодились із заміною стандартної пошукової системи на сайт «http granena ru». Ну просто не побачили «галочки», забули зняти. Після цього в браузері починають відбуватися дива.

Тільки що я описав один із способів зараження, який відбувається з Вашої вини. Але бувають і інші джерела зарази – архіви, завантажені з неперевірених ресурсів, переглянуті листи від невідомих відправників, і т. д.

Неважливо як зараза потрапила у систему, краще знати про можливі наслідки та способи усунення. Результатом «бурхливої діяльності» трояна є маса спливаючої реклами, яка уповільнює завантаження сторінок, споживає додатковий трафік. Але найгірше чекає на Вас попереду. Якщо не зупинити зловмисників, то вони зможуть отримати доступ до файлів, бази даних з паролями та логінами. А це вже загрожує більш неприємними речами. Ну, Ви розумієте.

Крім того, якщо Ви клікаєте по рекламі від «Гранена ру», то переходьте на сумнівні сайти, де можна підхопити ще щось цікаве.

Пора перейти до інструкції з очищення системи від трояна.

Як видалити вірус Granena ru

  • Попередньо рекомендується закрити всі програми.
  • Переходимо до папки тимчасових файлів Temp, яка розташована тут:

Диск C: | Users | Адміністратор | AppData | Local

  • Видаляємо весь її вміст. Якщо виникають помилки або відмовлено в доступі, раджу використовувати додаткову схему зачистки. Але зазвичай ніяких проблем не виникає.
  • Відкрийте перелік встановлених програм («Панель управління» – «Програми та компоненти»)

Granena ru – як видалити з компютера і браузерів

  • Перегляньте, який софт був інстальований з моменту появи реклами в браузері. Якщо бачите щось підозріле – сміливо видаляйте!
  • Скористайтеся утилітами глибокого сканування Junkware Removal Tool або DrWeb CureIt. Перша – більш ефективна, але після її роботи можуть скинутися деякі системні налаштування.
  • Перезавантажте комп’ютер, скачайте оптимізатор CCleaner і з його допомогою почистіть файловий сміття і неправильних записів реєстру. Подивитися відео з використання та завантажити програму можна за посиланням.

Внесення виправлень у налаштування браузерів

Granena.ru що це і як прибрати розібралися, але це ще не все.

Тепер відкрийте оглядач інтернету, яким найчастіше користуєтеся. Я буду показувати на прикладі Google Chrome. Увійдіть в налаштування через значок меню в правому верхньому кутку або вибравши команду

chrome://settings

Перегорнувши перелік параметрів, побачите посилання «Показати додаткові…». Натисніть і знову опускайтесь вниз. Там буде кнопка скидання, по якій слід клікнути.

Granena ru – як видалити з компютера і браузерів

Не забуваємо видалити з властивостей ярлика додаткові атрибути, прописані вірусом. Приміром, на скріншоті нижче доданий адреса шкідливого сайту, який завантажується при відкритті браузера:

Granena ru – як видалити з компютера і браузерів

Даний набір дій актуальний не тільки для розглянутого типу adware, але і для практично будь-якого рекламного трояна.

На цьому все. Що за сайт www granena ru, як видалити з комп’ютера – ми розібрали в деталях. Залишилися питання, побажання – пишіть їх в коментарях.

З повагою, Віктор!