Meta відкрила широкій публіці першу версію метавселенной-vr-платформу horizon worlds

27

Через більше двох років після початку тестування, meta нарешті відкрила широкій громадськості доступ до своєї соціальної vr-платформі horizon worlds. Починаючи з четверга, жителі сша та канади, які досягли 18-річного віку, можуть отримати доступ до програми horizon worlds для vr-гарнітури quest 2 безкоштовно і без запрошення.

Джерело зображень: meta

Horizon worlds — це перша спроба meta випустити щось, що нагадує бачення метавселенной гендиректором компанії марком цукербергом (mark zuckerberg). Платформа, що вимагає для доступу наявність облікового запису facebook, дозволяє спілкуватися з 20 людьми одночасно у віртуальному просторі.

Horizon worlds, закрите тестування якої почалося у вересні 2019 року, перетворилася з середовища для створення ігор, схожої на minecraft, в соціальну платформу. Тисячі бета-тестерів регулярно проводять на платформі комедійні шоу, кіноперегляди і сеанси медитації. Вони також будують складні об’єкти, такі як репліка автомобіля ecto-1 з фільму «мисливці за привидами». Тепер horizon worlds, яка вже може похвалитися сформованою інфраструктурою, відкриває свої двері для більш широкого кола користувачів.

&1&

Ключовою частиною horizon worlds є можливість писати базовий код, який встановлює правила роботи об’єктів, такі як постріл з пістолета при натисканні на спусковий гачок або відскакування м’яча при торканні їм поверхні. Код, який meta називає блоками сценарію, працює аналогічно верствам в графічних редакторах, дозволяючи об’єднувати кілька правил для створення складних взаємодій. До цих пір співробітники meta створювали блоки сценаріїв за запитом бета-тестерів, але в кінцевому підсумку компанія планує сформувати з них безкоштовну бібліотеку. Зараз кодування блоків сценаріїв повністю виконується в vr, але в кінцевому підсумку meta планує дозволити створювати їх окремо, на комп’ютері.

&1&

Відзначається, що на даний момент існують деякі проблеми з безпекою на платформі. Раніше в цьому місяці одна з тестувальників horizon worlds повідомляла про сексуальні домагання на платформі, звернувши увагу на те, що на настільки відкритій платформі важко убезпечити себе від небажаних взаємодій. Однак meta заявляє, що сервіс передбачає спеціальні засоби для блокування неналежної поведінки на платформі, якими може легко скористатися будь-хто. Тим не менш, доступ до платформи для неповнолітніх користувачів поки закритий.

Унікальним аспектом horizon worlds є люди-гіди, які вітають користувачів на стартовому майданчику сервісу і проводять їх у різні світи. Цю роль meta доручає досвідченим користувачам, спеціально навченим навігації по horizon worlds і правилам поведінки на сервісі.

&1&

На даний момент в horizon worlds немає можливості заробляти гроші, проте в майбутньому планується пов’язати його з horizon venues, автономним додатком для проведення великих заходів в vr, і horizon workrooms, пз для спільної роботи в vr. Meta сподівається, що до тих пір, поки не буде додана монетизація, користувачів на платформу буде залучати світовий аспект horizon worlds.