Mshta.exe що це за процес?

380

Доброго дня. Можливо, Ви помітили, що я почав часто писати про різні віруси та дивних елементах, які Ви можете виявити в диспетчері завдань. Справа в тому, що це дуже важлива та актуальна тема, особливо для новачків. Сьогодні дізнаєтеся mshta.exe що це за процес, чи становить він небезпеку для системи, як його зупинити / видалити?

Що за програма mshta.exe?

Даний файл йде в комплекті з Windows і запускається в момент завантаження ОС. Навіщо він потрібен? Його основне призначення – забезпечувати правильну роботу сценаріїв Віндовс і додатків HTML, які мають розширення «hta».

Розташований елемент в системному каталозі шляхом:

Windows | System32

Його розмір не строго фіксований, а коливається в діапазоні 13 – 48 Кб. У моменти максимальної активності скриптів цей процес створює навантаження на процесор, не перевищує 30%.

Якщо ж Ви відчуваєте, що комп’ютер гальмує, відкриваєте диспетчер завдань і бачите істотне споживання ресурсів цим файлом – значить є ймовірність вірусного зараження. Дуже часто шкідливі програми видають себе за системні процеси. Як тільки в браузерах помічаєте спливаючі рекламні банери, яких раніше не було, потрібно відразу ж виконати антивірусне сканування.

Однією з ознак того, що зловмисники зламали Ваш ПК є і заміна стартової сторінки в браузері, автоматичні переходи на сторонні сайти з розважальним контентом (казино, ресурси для дорослих).

Рекомендую відразу ж перевірити розміщення файлу, що запускає потенційно небезпечний процес. Для цього переходимо в диспетчер завдань – натискаємо Ctrl + Esc + Shift . Натискаємо правою кнопкою на сумнівному елементі і вибираємо з меню «Відкрити розташування…». Якщо з’явиться папка відмінна від тієї, яку я вказував вище, то Ви маєте справу з вірусом.

Mshta.exe як видалити?

  • Спочатку необхідно завершити настирливий процес. Ця процедура виконується в диспетчері завдань – виділяємо об’єкт і внизу вікна натискаємо на відповідну кнопку.
  • Тепер завантажуємо утиліту DrWeb CureIt і виконуємо повне сканування. Воно займе близько години. Після перевірки обов’язково перезавантажуємо ПК;
  • Далі раджу використовувати програму Anti-Malware або AdwCleaner для пошуку рекламних троянів і інших загроз;
  • Як тільки усуньте знайдені віруси, обов’язково зайдіть у налаштування браузера і виконайте скидання (повернення до базових установок):

Mshta.exe що це за процес?

  • Ймовірно, що зловмисники змінили властивості ярликів, відкривають Google Chrome або інші оглядачі інтернету. Слід перевірити цей варіант, клікнувши правою кнопкою миші по ярлику браузера, вибравши пункт «Властивості» і перейшовши на вкладку «Ярлик»:

Mshta.exe що це за процес?

В кінці шляху до виконуваного файлу програми не повинно бути жодних посилань на сайти. Видаліть їх. Якщо виявите!

Mshta.exe як видалити вірус Ви дізналися, але потрібно внести останній штрих – відшукати всі сліди в реєстрі і очистити їх. Найкраще для цієї мети підійде CCleaner – ось інструкція та посилання на скачування.

Mshta.exe що це за процес?

Як виправити помилки, позбавитися від докучливої реклами, я постарався розповісти вкрай доступно. Але якщо виникнуть сумніви, питання або побажання, можете ділитися ними в коментарях до даного посту.

З повагою, Віктор!