Виправляємо помилку 0x80070091 при відновленні системи

333

Доброго дня. Одним з найбільш поширених способів усунення системних несправностей є відкат Windows до раніше збереженої успішної конфігурації. Але як чинити, якщо виникає непередбачена помилка при відновленні системи 0x80070091? Дуже неприємна ситуація, адже ми сподіваємося на цей метод виправлення, а отримуємо відмову. Зараз розповім про те, як усунути проблему.

Шляхи виправлення

Відразу ж хочу застерегти від неуважності в ході реалізації наступної інструкції. Будь-який неправильний рух може призвести до появи інших дефектів. Тому, здійснюйте все на свій страх і ризик, і тільки в тих випадках, коли без відновлення ніяк не обійтися.

Варто розуміти, що під час установки софта система реєструє його і поміщає всю інформацію в каталог шляхом:

Program Files | WindowsApps

За замовчуванням папка є прихованою. Щоб її побачити, треба в Віндовс 10 перейти в меню «Вид» і там відзначити галочкою опцію «Приховані»:

Виправляємо помилку 0x80070091 при відновленні системи

Для «сімки» доведеться перейти в панель керування, там вибрати «Властивості папки (провідника)» та у вкладці «Виду» внизу переліку задіяти показ невидимих файлів і папок:

Виправляємо помилку 0x80070091 при відновленні системи

Якщо видалити WindowsApps, то можна виправити розглядається в статті проблему. Але тут пересічний користувач стикається з новим перешкодою помилки 0x80070091 – папка порожня, усунути її простим виділенням і натисненням на Del не вийде.

Ось кілька рекомендацій по боротьбі з блокуванням:

  • Запускаємо консоль командного рядка з адмін доступом (як це зробити – розповідав тут) і вводимо команду:

TAKEOWN /F «C:\ Program Files\WindowsApps» /R /D Y

Виправляємо помилку 0x80070091 при відновленні системи

Щоб не помилитися при написанні, краще виділити рядок вище, натиснути ctrl + C для копіювання, а потім клікнути правою кнопкою мишки по вікна консолі для вставки. Залишиться лише відправити команду на виконання, натиснувши Enter .

  • Другий спосіб передбачає використання безкоштовної утиліти Unlocker, яка вміє прибирати блокування і видаляти запресовані файли. Є й інші, не менш ефективні, аналоги. Але попередньо раджу створити копію каталогу і присвоїти йому іншу назву.

Виправляємо помилку 0x80070091 при відновленні системи

Тепер можете спокійно відправити в «Кошик» проблемний елемент. Якщо помилка 0x80070091 при відновленні Windows 10 зникне, то резервну копію (яку Ви перейменували) також варто усунути. Вона Вам більше не знадобиться.

Варто відзначити, що після установки додатків, WindowsApps знову буде створена. Можливо, через деякий час Ви знову зустрінетесь з проблемами. Але Ви вже будете знати, як з ними боротися.

Хотілося б дізнатися думку читачів про інструкції: допомогла чи ні? Які труднощі виникли? Це потрібно для розуміння актуальності способу, адже в ОС Віндовс постійно щось змінюється. Чекаю Ваших порад, рекомендацій і питань в коментарях.

З повагою, Віктор!