Що значить Windows 10 Pro Registered Trademark?

474

Здрастуйте, шановні читачі блогу «IT Технік»! Нещодавно я отримав листа від одного з передплатників. Суть його наступна – пару днів тому він вирішив переглянути системні відомості про Віндовс 10 і в рядку, де вказано повну назву ОС із зазначенням версії, з’явився напис: Windows 10 Pro Registered Trademark. Що це означає? Чому відбулася така зміна, чим це загрожує для користувача? На ці питання я спробую дати відповідь в цій публікації.

Причина змін

Якщо натиснути на кнопку «Старт» (Пуск) і в нижньому лівому кутку кликнути по значку «шестірня», то відкриється вікно головних параметрів.

Там є розділ «Система». А вже всередині є кілька вкладок – гортаємо вниз і бачимо «Про систему». Тепер праворуч можна переглянути відомості:

Що значить Windows 10 Pro Registered Trademark?

Як бачите, у мене в рядку «Випуск» вказана корпоративна версія «десятки». Але автор повідомлення виявив у себе наступне:

Що значить Windows 10 Pro Registered Trademark?

Думаю, різниця відразу впадає в очі. Що значить Windows 10 Pro Registered Trademark? Звідки з’явилася ця напис?

Якщо перекласти дослівно з англійської, то отримаємо: «Віндовс 10 Професійна (Зареєстрована торгова марка)». Нехай перша частина речення не викликає ніякого інтересу, але друга, в круглих дужках) – це щось новеньке.

Насправді, нічого дивного не відбулося. Після чергового оновлення до складання 1607, у багатьох користувачів відбулася зміна назви випуску. А нова напис вказує на те, що заголовок операційної системи Microsoft є зареєстрованим торговим продуктом і захищається законодавством, пов’язаних з авторськими правами.

Примітно, що зміни торкнулися тільки власників Професійної «вінди», а в тих, хто експлуатував» Домашню або Корпоративну версію, все залишилося як і раніше. Чим керувалися в Microsoft, приймаючи такі рішення, тільки їм відомо.

  • Багато «юзери» порахували, Windows 10 Pro Registered Trademark – що це вказівка на статус ліцензії їх системи. Тобто, вона офіційна! Насправді, нічого спільного з ліцензуванням у цієї назви немає.
  • Інша група користувачів почала активно шукати ключ активації для «нової» ОС, вважаючи, що тепер вони не зможуть нормально оновлюватися, користуватися програмами з магазину Microsoft. Поспішаю Вас заспокоїти: нічого страшного не сталося, звичайне перейменування без яких-небудь наслідків для функціоналу і продуктивності.

Можливо, Ви стикалися з подібними “паранормальними” явищами – “перехід” на Windows 10 Pro Registered Trademark? Розкажіть свою історію в коментарях.

З повагою, Віктор!