Як виправити помилку 0xc000000f при завантаженні Windows

464

Доброго дня. Однією з найбільш неприємних ситуацій, пов’язаних з роботою комп’ютера, є помилка 0xc000000f при завантаженні Windows 7 як виправити? У цій статті я детально розповім, що це за проблема, чому вона виникає і як з нею боротися.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Помилка запуску
 • Чому виник збій меню завантаження 0xc000000f?
 • Як усунути несправність?
  • Оптимізація BIOS
  • Намагаємося відновити систему

Помилка запуску

«Добре», коли несправності виникають в працюючій системі. Тоді можна використовувати масу інструментів для усунення дефектів. Але що робити, навіть якщо ОС не завантажується і перед Вами виникає щось подібне:

Можливо, повідомлення відобразиться і на російській мові. Очевидно, що сталося пошкодження завантажувального запису, тому Віндовс не може запуститися.

Чому виник збій меню завантаження 0xc000000f?

Не можна підібрати оптимальне рішення, не знаючи реальних витоків проблеми. Зараз перерахую основні фактори, що впливають на появу несправності:

 • Неправильна робота апаратних ресурсів, внаслідок пошкодження драйверів. Це могло статися через Вашого втручання в критично важливі файли (установка патчів, «зломщиків» ліцензійного програмного забезпечення), або завдяки впливу вірусів.
 • Порушення в роботі HDD (жорсткий диск або SSD (твердотільного накопичувача). Це могло стати наслідком зносу механічних комплектуючих або в результаті несприятливого фізичного контакту (удар, падіння). У підсумку, сектору з завантажувальною інформацією могли опинитися в критичній зоні. Це дуже неприємне явище, яке найчастіше призводить до необхідності придбання нового накопичувача.
 • Неправильне налаштування BIOS. Цілком імовірно, що в меню завантаження БІОС вказано неправильну носій, з якого повинна завантажуватися система. Нерідко причиною такої поведінки є сіла батарейка на материнській платі.
 • Якщо на чорному екрані відображається помилка 0xc000000f при завантаженні Windows 7 8 10 – це може бути результатом виникнення проблем з boot-записами. Привести до даних наслідків можуть як віруси, так і рук користувача, видаляє все підряд без розбору.
 • Коли в повідомленні згадується файл exe, значить Ви намагалися встановити зламану версію Віндовс (неліцензійну), образ якої містив помилки. В такому разі, потрібно використовувати інший джерело.
 • Як усунути несправність?

  Почнемо з методів, які володіють максимальною ефективністю (згідно з відгуками користувачів).

  Оптимізація BIOS

  Слід перевірити, чи не вибрано у налаштуваннях неправильний порядок завантаження. Робиться це так:

  • Перезапускаємо комп’ютер і в самому початку (як тільки включиться екран) натискаємо на клавіатурі одну з клавіш: Delete , F2 , Esc або F12 – все залежить від Вашої версії BIOS. Зазвичай потрібна клавіша вказана в пропозиції «Press … to enter Setup». Але діяти потрібно швидко, протягом 1-2 секунд, поки вікно з помилкою не з’явилося знову.
  • Якщо вдалося увійти в параметри, вгорі побачите меню. Слід з допомогою стрілок перейти до пункту «Boot». Всередині нього буде перелік накопичувачів. Потрібно на перше місце встановити Ваш жорсткий диск (зазвичай його назва починається з вказівки виробника або слів HDD, SATA):

  Як виправити помилку 0xc000000f при завантаженні Windows

  В деяких версіях BIOS вибір дисків знаходиться в додатковому меню пріоритету – Boot Device Priority. Далі – суть та сама.

  • Обов’язково зберігаємо внесені зміни, натиснувши F10 , потім погодившись з дією – ОК .

  Сподіваюся, що у Вас все вирішилося. Якщо ж краще не стало, то зараз розповім 0xc000000f при завантаженні Windows 10 як виправити іншим способом.

  Намагаємося відновити систему

  Даний метод допоможе запустити ОС, але джерело проблеми може залишитися, особливо, якщо це стосується вірусів.

  • Вам знадобиться «рятувальна флешка» або DVD-диск із записаним чином Віндовс тієї ж версії, яка встановлена на Вашому ПК. Якщо такої у Вас немає, то слід звернутися за допомогою до друзів. Ось інструкція зі створення інсталяційного носія.
  • Використовуючи попередню інструкцію, заходимо в BIOS і в якості способу запуску (меню Boot) вказуємо підключений USB носій або оптичний диск з Windows.
  • Не забуваємо зберегти зміни при виході – F10
  • Ноутбук перезавантажиться, через деякий час на екрані відобразиться кнопка установки нової системи. Але нам це поки не потрібно. Трохи нижче буде посилання «Відновлення», клік по якій призведе до такого ось вікна:

  Як виправити помилку 0xc000000f при завантаженні Windows

  або такому (у випадку з Віндовс 8-10). Варто спробувати “Відновлення при завантаженні” і “образу”:

  Як виправити помилку 0xc000000f при завантаженні Windows

  • Зовнішній вигляд може відрізнятися (залежить від версії Віндовс), але суть та опис – таке ж. Вибираємо варіант «Відновлення запуску», як на скріншоті вище. Далі просто слідуйте підказкам.

  Коли комп’ютер буде перезавантажений, потрібно попередньо витягти флешку з роз’єму. Якщо помилка 0xc000000f при завантаженні не з’явилася, можу Вас привітати. Тепер обов’язково перевірте систему на віруси, використовуючи утиліту DrWeb Cure It. Також, рекомендую оновити драйвера пристроїв за допомогою програми IObit Driver Booster (скачайте, встановіть, запустіть сканування, далі програма все зробить сама).

  Проблема залишилася? Тоді спробуйте завантажитися з USB накопичувача і у вікні відновлення натиснути комбінацію клавіш Shif t + F10 . Відкриється консоль, куди слід ввести команду:

  chkdsk C: /f

  Як виправити помилку 0xc000000f при завантаженні Windows

  Після натискання Enter почнеться пошук та виправлення помилок на диску. Коли закінчиться, виймайте флешку (диск) і перезавантажуйте комп’ютер.

  Хотілося б вірити, що моя стаття з назвою «0xc000000f при завантаженні Windows 7 як виправити?» виявилася корисною для Вас. У зворотному випадку, залишайте коментарі – будемо розбиратися разом.

  З повагою, Віктор!