Смартфони pixel 3 і pixel 3 xl стали перетворюватися в «цеглини», самостійно переходячи в аварійний режим

64

Що не день, то у смартфонів pixel знаходяться нові проблеми. Якщо раніше власники моделей pixel 5a нарікали на перегрів пристроїв при записі відео в дозволі 4k, то тепер незадоволені власники pixel 3 і pixel 3 xl. Згідно з повідомленнями на форумі підтримки google і reddit, пристрої несподівано блокуються в аварійному режимі edl. Хоча подібні випадки з телефонами pixel траплялися і раніше (перші скарги з’явилися в червні), в останні тижні вони набули масового характеру.

Джерело зображення: ryan whitwam

Режим edl являє собою вбудовану в мобільні процесори qualcomm функцію, що використовується у всіх пристроях android на їх основі, включаючи google pixel. Він призначений для примусової прошивки смартфона. Найчастіше його застосовують в тому випадку, якщо користувач пристрою неправильно модифікував файли операційної системи або встановив на нього невідповідне програмне забезпечення. У таких ситуаціях це призводить до так званої «м’якої» або програмної блокування або постійного перезавантаження пристрою. Однак використання edl-режиму-це навмисний процес, ініційований самим користувачем. Власники пристроїв pixel 3 і pixel 3 xl в свою чергу повідомляють, що їх смартфони несподівано самі входять в цей режим і не дозволяють з нього вийти.

Власники постраждалих смартфонів повідомляють, що при підключенні пристроїв до пк система підтверджує, що гаджет знаходиться в edl-режимі і відображає його device id у вигляді значення «qusb_bulk_cid» і цифр серійного номера. Багато також відзначають, що смартфон в цей момент можна заряджати, проте екран пристрою не реагує на торкання.

“мій pixel 3 два дні тому несподівано прямо у мене в руках перетворився в “цегла”, увійшовши в режим edl. Я відніс його до місцевого техніка, який сказав, що у нього є два точно таких же заблокованих смартфона pixel 3. За його словами, зазвичай до нього дуже рідко потрапляють на ремонт смартфони pixel, але в цьому випадку у нього виявилося вже три однакових апарати з аналогічною проблемою», — повідомив на форумі підтримки google один з власників заблокованого пристрою.

Схоже, блокування пристроїв в режимі edl настільки поширене, що власники pixel 3 і pixel 3 xl вже обговорюють можливість подачі колективного позову до компанії google. До слова, такі розмови вже велися в минулому році, після того, як багато власників pixel 3 поскаржилися на різні дефекти в своїх гаджетах. Що стосується поточних проблем моделей pixel 3, то у компанії поки немає відповіді. Ситуацію ускладнює той факт, що до даного моменту гарантія на ці пристрої вже закінчилася.