У москві запрацював сервіс оренди смартфонів

22

Новий проект мтс передбачає оренду апаратів apple на термін 1-12 місяців з помісячною оплатою. Про подібні плани повідомили і в компанії “мегафон”.

Користувачі зможуть взяти в оренду смартфони iphone останніх 3-х поколінь. Наприклад, вартість оренди базової версії iphone 11 склала трохи більше 4 000 рублів на місяць. Місяць користування iphone 13 pro max обійдеться майже в 9 000 рублів. Представники компанії мтс розповіли, що якщо в процесі експлуатації гаджета на його корпусі потертості і дрібні подряпини, відповідальність за них не покладатимуть на орендаря.

Поки що проект працює в тестовому режимі в москві і в підмосков’ї. Через півроку компанія оцінить результати і прийме рішення, чи варто його масштабувати. Зокрема розглядається можливість поширити послугу в інші регіони і підключити пристрої інших брендів.

Нову послугу оренди смартфонів запустили разом з проектом arenter. У рамках стартапу компанія надаватиме у тимчасове користування електроніку та обладнання.

На питання про те, на яку аудиторію розраховано дану пропозицію, представники мтс прокоментували, що сервіс орієнтується на молодь. Передбачається, що ця частина населення менше за інших зацікавлена в кредитах. При цьому останні моделі iphone дуже популярні у молодих людей. Також пропозиція може зацікавити більш зрілу аудиторію, яка хоче протестувати дорогий пристрій перед тим, як його купувати.

Компанія розраховує, що крім доходу з орендної плати вона зможе збільшити прибуток через приплив додаткового трафіку в магазин. Також власники флагманських смартфонів (в тому числі тимчасові) споживають більше трафіку і більше платних продуктів.

Майже одночасно з мтс проект оренди смартфонів запускає компанія «мегафон». Крім новітніх моделей iphone вона буде пропонувати користувачам моделі інших брендів. При цьому послугу відразу поширять на всі міста, а не тільки на москву.

Інші учасники ринку вважають високий прибуток від нового проекту малоймовірним.