Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

1283

Доброго дня. Сучасні мобільні пристрої вже давно перестали бути простою «дзвонилка». Вони здатні замінити фотоапарат, відеокамеру, програвати мультимедійні файли і навіть взаємодіяти з телевізорами та іншими пристроями рівня Smart TV. Але багато хто не в курсі, як підключити смартфон до телевізора через WiFi і інші інтерфейси. Про це розповім в статті.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Варіанти з’єднання
  • Miracast
  • Wi-Fi Direct
  • Як підключити смартфон до телевізора через USB?
  • HDMI

Варіанти з’єднання

Їх існує кілька. Все залежить від функціональності телевізійного «ящика», наявності у нього певних інтерфейсів. В ідеалі, він повинен бути оснащений USB роз’ємом і модулем WiFi. Зараз розберемо декілька поширених способів.

Miracast

Таку назву носить сучасний стандарт передачі інформації по бездротовому каналу. Якщо в телевізорі є підтримка даного інтерфейсу, то можна запросто транслювати все, що відбувається на екрані (фото, відео, ігри).

Що потрібно зробити?

 • Включаємо ТБ і заходимо в налаштування, натиснувши на пульті кнопки Menu Setup або Settings (залежить від моделі). Потім слід перейти до розділу «Мережа» (Network) і всередині включити Miracast:

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

 • Тепер на Вашому мобільному пристрої «опускаємо шторку» і активуємо трансляцію:

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

Не всі версії Android мають подібний функціонал. Назви елемента можуть відрізнятися: «Бездротовий екран», «Miracast» і т. д. На значку зображено прямокутник з власними хвилями. Якщо такого пункту не знайшли, значить слід використовувати інший спосіб підключення.

 • Почнеться пошук приймачів. Коли буде знайдений Ваш ТВ, клікаєм по ньому для сполучення, та на самому телевізора з’явиться повідомлення, де потрібно підтвердити з’єднання.
 • Передача зображення почнеться відразу після цього. Якщо картинка не на весь екран, то слід перевернути смартфон, щоб він був у горизонтальному положенні.

Wi-Fi Direct

Даний спосіб не передбачає трансляцію в реальному часі, а призначений для перегляду файлової системи (галереї) девайса на великому дисплеї.

 • Спочатку необхідно налаштувати мобільний гаджет. У параметрах WiFi знаходимо додаткові налаштування і там включаємо функцію Wifi Direct:

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

 • Запускаємо пошук і переходимо до конфігурації телевізора.
 • Тиснемо «Settings» на пульті ДУ, переходимо до розділу «Мережа» (як і у попередній інструкції). Тут входимо у відповідне меню для активації режиму.

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

 • Коли побачите в переліку свій гаджет, натисніть на нього. На самому смарте відобразиться підтвердження натисніть OK.
 • Залишилося тільки скористатися спеціальними утилітами, встановленими на TV. Це може бути Smart Share або LG Remote. Запустивши їх, Ви зможете переглядати весь вміст мобільного девайса (фото, відео) на екран телевізора.

Як підключити смартфон до телевізора через USB?

Це найпростіший варіант, доступний для більшості користувачів, у яких на «ящику» немає бездротового модуля, але присутній порт USB. Потрібно взяти кабель, який використовується для з’єднання смарта з комп’ютером, один його кінець вставити в гаджет, другий – в телек.

В меню телевізора вибираємо тип джерела – USB, натиснувши на пульті кнопку Input або Source. Ви відразу побачите файли смартфона, зможете їх переглядати. Це те ж саме, якби Ви з’єднали флешку.

Існує ще такий дивний кабель HDMI – micro USB, за допомогою якого також можна з’єднати два пристрої:

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

Рекомендуємо:

 • Диск завантажений на 100% в Windows 10
 • Як оновити драйвера пристроїв онлайн безкоштовно
 • Як очистити буфер обміну Windows
 • Як відправити вітальну листівку через Email
 • Як поставити пароль на документ Word

HDMI

Це сучасний стандарт передачі аудіо та відео сигналу в цифрі, без перетворення і втрати якості. Я вже розповідав про те, як можна сполучати ноутбук з ТБ таким чином. Зараз дізнаєтеся, як підключити смартфон до телевізора через HDMI.

Дуже дивно, що самі нові моделі відомих брендів залишилися без підтримки даного інтерфейсу, хоча раніше він був присутній в багатьох пристроях. Наприклад, у мого знайомого був HTC One X, в комплекті з яким навіть кабель йшов.

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI

Можна було запросто передавати звук і зображення високого дозволу на великий монітор. Для ігор або перегляду фільмів – саме воно.

Такий спосіб відрізняється відсутністю затримок, «гальм», характерних для бездротової передачі по Wifi. Та й якість зображення просто ідеальне.

Процедура налаштування проста до неподобства:

 • При виключеному телевізорі потрібно з’єднати два пристрої кабелем (дивіться скріншот вище).
 • Увімкніть ТВ приймач. Повинна відбутися автоматичне настроювання. Якщо цього не сталося, значить вибираємо джерело HDMI вручну (їх може бути в телик кілька).

Зазначені рекомендації актуальні для всіх моделей, вироблених компаніями LG, Самсунг. Якщо у Вас інший ТБ, то потрібно експериментувати з меню налаштувань. Але суть залишиться колишньою.

Ми розібралися, як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB або HDMI. Погодьтеся, нічого складного немає. Можна виконати зазначені дії за кілька хвилин, навіть не маючи досвіду.

З повагою, Віктор!

Як підключити смартфон до телевізора через WiFi, USB, HDMI