Не йде звук через HDMI з компютера на телевізор

771

Доброго дня. Зараз практично в кожному комп’ютері присутній цифровий аудіо-відео вихід, через який можна передавати сигнал на великий екран. Але часто виникає наступна проблема – підключаємо ноутбук – не йде звук через HDMI на телевізор! Неприємна ситуація, коли зображення бачимо, а голос не чуємо. Давайте спробуємо розібратися та знайти рішення.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Прості способи
  • Перевіряємо рівні гучності
  • Міняємо пристрій відтворення
  • Инсталлируем драйвер
 • Нічого не допомагає

Прості способи

Мені часто пишуть: «Підключаю HDMI, а звук йде з ноутбука. Що робити?» Зараз розповім декілька методів, з якими справляться навіть новачки. Але спочатку рекомендую прочитати статтю про правильному приєднанні.

Перевіряємо рівні гучності

Це перше, що необхідно зробити. Якщо вчора ще все працювало, а сьогодні з’явилася зазначена проблема, варто перевірити гучність на телевізорі і регулятори в операційній системі. Можливо, хтось прикрутив звук з пульта або активував «тихий» режим за допомогою кнопки Mute.

Міняємо пристрій відтворення

При підключенні ноутбука через HDMI немає звуку – це поширене явище, яке може виникати, якщо система автоматично не визначає під’єднаний пристрій. Слід переглянути налаштування аудіо в Windows:

 • Відкриваємо панель управління (через меню Win + X ) і там переходимо до розділу «Звук», попередньо вибравши режим перегляду «Дрібні значки». Можна зробити простіше – клікнути правою кнопкою мишки по зображенню динаміка, яке знаходитися біля покажчика активного мови в області повідомлень:

 • Вибираємо пункт «Пристрої відтворення» і переглядаємо в новому вікні перелік пристосувань. Якщо активні навушники / динаміки, слід відшукати інші елементи, що містять у назві «High Definition Audio» або щось в цьому роді. Як тільки виявите, виділіть потрібний компонент і натисніть кнопку «За замовчуванням» (або ж активуйте його через аналогічний пункт контекстного меню):

Не йде звук через HDMI з компютера на телевізор

Не забуваємо зберігати зміни, щоб домогтися бажаного ефекту. Ну що, вийшло?

А що робити, якщо в списку не було необхідного елемента? Тоді йдемо далі.

Инсталлируем драйвер

Буває таке рідко, але якщо Ви встановлювали драйвер відеоадаптера в ручному режимі і випадково зняли галочку (позначку) з компонента HD Audio, то ось чому немає звуку на HDMI на телевізорі:

 • Відкриваємо диспетчер пристроїв через панель керування або головне контекстне меню (Win + X) і переходимо до розділу звукових, ігрових пристроїв.
 • Якщо в переліку лише один компонент (звукова карта), то значить проблема дійсно в драйвері. Але якщо є кілька варіантів, наприклад, NVIDIA HDA, то слід через меню правої кнопки миші вибрати команду «Задіяти», щоб включити потрібний пристрій:

Не йде звук через HDMI з компютера на телевізор

 • Тепер розповім, як встановити відсутній драйвер. Спочатку потрібно зайти на офіційний сайт виробника відеоадаптера і там завантажити актуальну версію «дров».
 • Після запуску інсталятора обов’язково вибирайте ручний режим установки, щоб контролювати процес і бачити всі встановлювані компоненти. Зверніть увагу на позначку навпроти «HD аудіодрайвери». Розглянемо на прикладі NVIDIA:

Не йде звук через HDMI з компютера на телевізор

Щоб зміни вступили в дію, потрібно перезавантажити комп’ютер. До речі, спростити процедуру оновлення допоможе утиліта Driver Booster, про яку я розповідав раніше.

 • Як визначити розрядність ОС і яку систему краще ставити — 32 або 64 біт
 • Автозапуск програм в Windows 7: де знайти, як вимкнути і додати елементи
 • Відповіді на часті запитання по клавіатурі ноутбука

Нічого не допомагає

 • Якщо ноутбук не передає звук HDMI, а всі перераховані вище кроки виявилися марні, рекомендую взяти інший кабель для перевірки. Або ж підключіть до телевізора інший ПК. Так Ви зможете звузити коло «підозрюваних».
 • Іноді доводиться використовувати перехідники, які також можуть виявитися несправними.
 • Якщо встановлено додаткове ПО для управління адаптером, спробуйте глибше копнути в його налаштування:

Не йде звук через HDMI з компютера на телевізор

Несправність “немає звуку через кабель HDMI на телевізорі” проблему? Вітаю! У зворотному випадку – чекаю Ваших коментарів.

З повагою, Віктор!