Сенсорний телефон впав у воду – що робити?

837

Доброго дня. Якщо сенсорний телефон впав у воду, що робити, або просто на його поверхню потрапила рідина, це може стати суттєвою причиною поломки пристрою. Сумна статистика вказує на те, що більше 30% користувачів звертаються в ремонтні майстерні саме після “затоплення”. І не завжди сервісні інженери можуть допомогти. Зараз я розповім про простих діях, які мінімізують ймовірність тотального виходу з ладу.

Уникнути ремонту навряд чи вдасться. Але можна зменшити кількість потенційних поломок. Ось як це зробити.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Надаємо першу допомогу
  • Продовжуємо видаляти вологу
  • Сушимо і пробуємо відновити

Надаємо першу допомогу

Як і у випадку з ноутбуками, слід оперативно позбутися від води, що потрапила всередину, і відразу ж вимкнути пристрій, щоб уникнути замикання. Пам’ятайте, що на рахунку кожна мить. Вважайте, що Вам пощастило, якщо гаджет пробув в рідині недовго. Якщо телефон впав у воду і не працює сенсор, слід виконати такі кроки.

Щоб висушити телефон, використовуйте серветки (звичайні паперові). Просто постеліть їх, а зверху покладіть “потопельника”. Укрийте його ще кількома вбираючими рушниками з паперу. Витирати вручну небажано, оскільки від прямих натискань рідина може глибше проникнути всередину.

Вымокав поверхню, зніміть кришку і витягніть батарею. Після цього вийміть картку пам’яті SIM / RUIM, навушники та інші підключені пристрої. Від Вашої реакції і оперативних дій залежить вірогідність сприятливого результату.

Продовжуємо видаляти вологу

  • Ні в якому разі не трусіть телефон. Намагайтеся забезпечити максимальну нерухомість гаджета під час протирання;
  • Не рекомендую застосовувати для чищення тканини з ворсистою поверхнею, щоб не закупорювати мікро зазори в корпусі, через які буде випаровуватися волога;
  • Можна акуратно протерти смартфон спиртом, щоб прискорити процес випаровування;
  • Якщо “потерпілий” не дуже довго перебував у воді, то можна спробувати позбутися від певної кількості рідини з допомогою звичайного пилососа. Тільки не треба занадто близько підносити шланг до мобільного пристрою. 20 хвилин ретельної обробки буде достатньо.

Не використовуйте фен! Він працює на видув, а значить, буде гнати вологу всередину, що не зовсім нас задовольняє. Та й гаряче повітря здатний негативно вплинути на деякі “нутрощі”, посилюючи ремонт смартфона впав у воду.

Сушимо і пробуємо відновити

Щоб прискорити процес сушіння, покладіть смарт в сухому місці (біля батареї, наприклад). Особисто я не пробував, але багато радять занурити “тіло” в ємність з рисом, який добре вбирає вологу. Як аналог рекомендую використовувати силіконовий гель в гранулах (невеликі пакетики, які кладуть у взуття).

Сенсорний телефон впав у воду – що робити?

Через 24 години уважно оглядаємо “потерпілого” на предмет відсутності вологи усередині роз’ємів. під’єднуємо акумуляторну батарею і пробуємо запустити. Обов’язково стежте за невластивим поведінкою в процесі завантаження.

Рекомендуємо: Пропав звук динаміка на смартфоні, а в навушниках є — що робити?

Навіть якщо все запрацювало, це не привід розслаблятися. Краще віднести телефон до майстра, щоб він виконав більш ретельне очищення. Така профілактика обійдеться недорого, але може позбавити від більш відчутних витрат у майбутньому.

Тепер Ви знаєте, як врятувати смартфон впав у воду. Нехай дана публікація не може похвалитися технічної деталізацією, але навіть такі прості кроки здатні вирішити багато.

З повагою, Віктор!

Сенсорний телефон впав у воду – що робити?