Китайські компанії china telecom і didi йдуть з фондового ринку сша-перша через санкції, а друга через політику пекіна

34

Дві китайські компанії, china telecom і didi global оголосили про відхід з ринку цінних паперів сша. Перша-через американські санкції, а друга-через політику пекіна.

Джерело зображення: reuters

У п’ятницю didi оголосила, що виключає свої акції зі списку нью-йоркської фондової біржі після п’ятимісячної присутності щоб розмістити їх у гонконзі. Всупереч проханням китайських регуляторів, сервіс таксі 30 червня провів лістинг в нью-йорку, зібравши $4,4 мільярда. Це стало найбільшим ipo китайської компанії на американському ринку з часів дебюту alibaba в 2014 році. А менш ніж через тиждень додаток didi було видалено з китайських магазинів пз на тій підставі, що воно, нібито, порушує закони про захист даних. Потім управління кіберпростору китаю наказало видалити ще 25 додатків, пов’язаних з didi, що відчутно вдарило по компанії.

Управління кіберпростору зажадало від didi та інших компаній розмістити свої акції на біржі гонконгу до кінця жовтня. Зрештою сервіс замовлення таксі був змушений виконати вимоги регулятора.

Що стосується china telecom, апеляційний суд сша відхилив останню спробу компанії зберегти ліцензію федеральної комісії зв’язку (fcc) у четвер. 26 жовтня fcc позбавила china telecom americas corporation права надавати телекомунікаційні послуги в сша, пославшись на ризики національної безпеки, такі як можливість потенційного шпигунства та інших шкідливих дій з боку китайського уряду.

China telecom повинна виконати наказ fcc від 26 жовтня про припинення обслуговування клієнтів в сша до початку січня.