Intel натякає на можливість включення інструкцій avx512 в процесорах alder lake

28

Intel опублікувала керівництво для розробників з рекомендаціями щодо оптимізації програмного забезпечення під архітектуру процесорів core 12-го покоління, повідомив ресурс videocardz. Одна з найбільш цікавих деталей стосується підтримки процесорами alder lake інструкцій avx-512.

jeremy bezanger, unsplash

Раніше повідомлялося, що цей набір не вийде задіяти. Причина криється в малих ядрах gracemont, які не підтримують avx-512 і «для спрощення моделі програмування і забезпечення гнучкості на рівні набору команд … Всі основні типи [ядер] мають однаковий набір інструкцій». Втрата avx-512 може негативно позначитися на продуктивності в деяких наукових векторизованих обчисленнях. Частково це компенсується появою 256-бітних аналогів.

В одній зі статей на ресурсі anandtech повідомлялося: «avx-512 буде відключений», «але кремній як і раніше буде фізично присутній в ядрі». Тепер керівництво для розробників натякає на наявність можливості задіяти avx – 512 на великих ядрах golden cove при відключенні малих ядер. “avx512 вимкнено на p-ядрах, коли e-core увімкнено … В кінцевому підсумку виробник оригінального обладнання (oem) вирішує, чи доступна опція відключення e-ядер у базовій системі вводу/виводу (bios)».

Схоже, що підтримка avx-512 в процесорах все-таки буде реалізована, хоча раніше технічні ресурси неодноразово стверджували, що цього не буде, та й на знімках cpu-z, що потрапили в інтернет, avx-512 відсутня. У всякому разі, точна інформація стане відома вже скоро -.