Intel випустить настільні hedt-процесори sapphire rapids-x тільки в другій половині 2022 року

56

Китайський інформатор з форуму chiphell, який раніше надав перші фотографії нового процесорного роз’єму intel lga 1700 і мікросхеми чіпсета z690, поділився новою інформацією, що стосується прийдешніх настільних процесорів серій alder lake, sapphire rapids-x і raptor lake.

Джерело зображення: intel

За даними джерела, intel збирається випустити hedt-версії процесорів sapphire rapids, а до них і чіпсет intel w790, не раніше третього кварталу 2022 року, що суперечить інформації, що з’явилася в липні поточного року, коли повідомлялося, що нова платформа з’явиться в кінці другого кварталу 2022-го. Інформатор також додав, що ніякого чіпсета intel x699, випуск якого нібито планувався разом з серією процесорів alder lake, не існує. Замість цього виробник готує новий чіпсет w790, який прийде на зміну x299 і буде використовуватися в материнських платах для hedt-систем. Його реліз повинен відбутися приблизно в той же час, що і настільних процесорів 13-го покоління core (raptor lake).

Джерело зображення: chiphell

Нові hedt-процесори intel не випускала з 2019 року. Останніми чіпами в даній категорії були моделі cascade lake-x. Якщо останні чутки виявляться правдою, то sapphire rapids-x будуть випущені через більш ніж три роки з моменту релізу попередників.

Інформатор також заявив, що для процесорів alder lake-s компанія intel збирається випустити весь модельний ряд нової 600-ї серії чіпсетів вже в жовтні-листопаді цього року. Згідно з більш ранніми чутками, виробник планував в 2021-му випуск тільки старшого чіпсета z690, а також оверклокерські моделі процесорів k-серії з розблокованим множником, перенісши реліз інших чіпсетів і масових моделей процесорів на початок майбутнього року. Китайське джерело також додав, що різниця між k-версіями чіпів і звичайними полягає в 100 мгц більш високої тактової частоти роботи перших.