Популярність gan-зарядок дуже швидко зростає – до 2025 року вони займуть більше половини ринку

28

За даними trendforce, зарядки на елементній базі з нітриду галію (gan) стають все більш популярними завдяки компактним розмірам і відмінним характеристикам. Завдяки цьому попит і поставки таких зарядних пристроїв будуть стабільно зростати і до 2025 року перевищать частку в 50% на світовому ринку зарядних пристроїв.

Apple magsafe 140 вт. Джерело зображення: theverge.com

У 2020 році переважна більшість зарядних пристроїв на елементах gan забезпечували потужність 55-65 вт. На частку пристроїв такої потужності довелося 72 % всіх продажів gan-зарядок (див.діаграму нижче). На частку моделей з максимальною потужністю понад 100 вт довелося всього 8% пристроїв, але саме цей вищий діапазон обіцяє стати драйвером подальшого зростання.

Джерело зображення: trendforce

Приклад показала компанія apple. Кілька днів тому вона представила першу для себе швидку зарядку magsafe на основі gan потужністю 140 вт — найпотужнішу в своєму роді. Інші виробники не будуть зволікати і наслідують її приклад, як це постійно бувало раніше.

Джерело зображення: trendforce

Використання елементів з нітриду галію, а також з карбіду кремнію (sic) в зарядках категорії 100 вт і більше дуже велике і досягає 62 %. Нові елементи швидко витіснять кремнієві силові транзистори і кремнієві регулятори потужності, забезпечуючи зростання всьому класу gan-зарядок. Зростання прогнозується таким, що до 2025 року серед усіх зарядних пристроїв частка gan-зарядок досягне 52 % (графік вище). З урахуванням багатомільйонного ринку гаджетів, а також того факту, що швидкі зарядки на gan – і sic-елементах активно проникають в сегмент електромобілів, зліт нової елементної бази просто колосальний по динаміці. Добре, що в росії навчилися робити карбід кремнію з тирси. Можливо, це стане затребуваним у всьому світі.