Яндекс опублікував статистику звернень на передачу інформації про своїх користувачів

18

Компанія яндекс оприлюднила статистику по кількості запитів, що стосуються розкриття даних, за першу половину 2021 року.

Згідно зі звітом про прозорість (transparency report), за вказаний період державні структури направили в компанію 19,65 тисяч запитів, 79% з яких вона задовольнила.

Найбільше запитів на видачу даних надійшло відносно користувачів яндекс.таксі і яндекс.пошти: за півроку компанія отримала 8,6 тисяч звернень від держорганів по першому сервісу (по 2,3 тис.з яких передала інформацію) і 6,5 тис запитів по другому (662 з яких були задоволені).

Компанія також опублікувала статистику запитів за законом “про право на забуття”, який зобов’язує пошуковики видаляти з результатів видачі посилання на незаконну, недостовірну або неактуальну інформацію про заявника.

За січень-червень 2021 року яндекс отримав 4405 посилань за запитами на неактуальність інформації і відхилив 58% з них.

За скаргами на недостовірність інформації компанія отримала 3069 посилання і дала 77% відмов.

За запитами про порушення закону було надано 3113 посилань і яндекс дав 81% відмов.

Зазначимо, з 1 червня 2021 року яндекс дозволяє користувачам завантажити архів з інформацією, яку накопичили про них різні сервіси компанії, для чого в особистому кабінеті яндекс id з’явився відповідний інструмент.

За місяць компанія отримала 54 885 запитів на видалення даних і 22 443 запити на їх скачування. При цьому один користувач міг надіслати кілька запитів.

Нагадаємо, яндекс вперше опублікував статистику за запитами в жовтні 2020 року, пообіцявши надалі звітувати кожні півроку.