Спільнота “яндекс go” у “вконтакте «піддалося злому і атаці шахраїв

23

Деякі з передплатників офіційного співтовариства» яндекс go «в соцмережі» вконтакте” втратили гроші, відгукнувшись на пропозицію призу, розіслане шахраями. Компанія обмежилася вибаченнями, не запропонувавши компенсацію втрат.

Джерело зображення: go.yandex

Як повідомляє “коммерсантъ«, 20 грудня в офіційному співтоваристві» яндекс go «у» вконтакте” передплатникам було розіслано пропозицію взяти участь у розіграші призів. В якості винагороди була обіцяна електронна техніка, аксесуари і головний приз — гроші. Для участі в заході пропонувалося перейти за фішинговим посиланням на зовнішній сайт, де для отримання призу в $3 тис.потрібно ввести банківські реквізити.

Як повідомили у «вконтакте», шахраї використовували слабку захищеність аккаунта адміністратора, який не прив’язав до свого профілю номер телефону для перевірки входу, і додали в групу зловмисника, який запустив розсилку фішингового повідомлення.

Повідомляється, що через дві хвилини сторінка шахраїв була заблокована. Компанія вибачилася і попередила, що адміністраторам спільнот слід включити двофакторну аутентифікацію та вивчити правила безпеки. Що стосується компенсації постраждалим, то про це в компанії говорити відмовилися.

У «вконтакте» уточнили, що всього за фішинговим посиланням перейшли 332 людини, їм оперативно відправили повідомлення, про те, що це фішинг, а також рекомендації про зміну пароля.

Спільнота “яндекс go” у “вконтакте” налічує 360 тисяч осіб.