” яндекс.банк ” почне видавати кредити в 2022 році

25

Стало відомо, що «яндекс.банк ” може почати видавати кредити в 2022 році. Однак основною метою фінтех-напрямку компанії стане підтримка транзакційних сервісів it-холдингу, а також створення нових продуктів. Про це пише рбк з посиланням на слова глави «яндекса» тиграна худавердяна.

Джерело зображення: steve buissinne / pixabay

Про плани «яндекса» по створенню фінансових продуктів стало відомо в минулому році, коли компанія оголосила про намір придбати акціонерний капітал tcs group (головна структура тінькофф банку). Однак ця угода зірвалася, після чого компанія розглядала різні стратегії розвитку даного напрямку бізнесу. В середині цього року “яндекс” оголосив про покупку банку “акрополь” за 1,1 млрд рублів, за рахунок чого компанія отримала всі ліцензії фінансової організації, включаючи банківську. Восени “акрополь «був перейменований в” яндекс.банк».

Глава “яндекса «тигран худавердян розповів, що банківський бізнес»складний, де навіть якщо є ідея і концепція, потрібно бути акуратним”. Він також зазначив, що компанія не має наміру займатися впровадженням будь-яких інноваційних продуктів у фінансовій сфері. “наше основне завдання-це надати фінансовий сервіс, який заокруглює кути і робить більш доступними у використанні транзакційні сервіси “яндекса” для наших партнерів і основної аудиторії. Ми також хочемо зробити більш зручними процеси оплати і надати сервіси тій когорті населення, яка зараз в деякому сенсі обмежена в отриманні фінансових послуг», — наводить джерело слова глави «яндекса».

До таких категорій населення худавердян відносить, наприклад, водіїв таксі та кур’єрів, які перебувають у статусі самозайнятих. З різних причин вони можуть не мати можливості отримання фінансових послуг в банках. Доходи і транзакції таких громадян не завжди видно великим банкам, тому вони змушені користуватися послугами мікрофінансових організацій. Банки часто відмовляють у кредитуванні таких громадян через відсутність або наявність мінімального обсягу інформації про позичальників. “яндекс” ж за рахунок різних сервісів має більше даних, які можуть використовуватися для оцінки потенційних позичальників. “наприклад, ми знаємо, що людина працює водієм таксі — вже три роки або півтора року — здійснює 15 поїздок в день. Або це користувач, який має хорошу історію у використанні різних транзакційних сервісів: вчасно оплачує покупки в розстрочку і так далі», — пояснив тигран худавердян.

Поняття самозайнятості з’явилося в російському законодавстві в 2017 році. За даними джерела, в даний час в росії приблизно 3,5 млн самозайнятих і індивідуальних підприємців. Самозайнятими можуть стати підприємці без найманих робітників з доходом не більше 200 тис.рублів на місяць або 2,4 млн рублів на рік.