Партнери mediatek почали тестувати процесор dimensity 2000, який повинен бути потужнішим флагманського qualcomm

69

Хоча останнім часом багато уваги приділяється флагманській мобільній платформі snapdragon 898, у конкурентів qualcomm теж є цікаві рішення. За даними інсайдерів, mediatek скоро почне розсилати виробникам-партнерам флагманські чіпсети dimensity 2000 для тестування і розробки нових смартфонів.

Gizchina.com

Як повідомляють відомі інсайдери @dcs і @fertile, що опублікували інформацію в китайській соціальній мережі weibo, однокристальна система dimensity 2000 випускається відповідно до 4-нм техпроцесом tsmc, забезпечує стабільне (невисоке) енергоспоживання і високу продуктивність.

Так, модель використовує передову архітектуру arm v9. Перші дрібні партії dimensity 2000 будуть відправлені виробникам ще до кінця поточного року. Більше того, вибрані компанії вже працюють з новітніми чіпами. Якщо все піде як планує mediatek, реліз першого смартфона на новому dimensity буде практично збігатися за часом з прем’єрою смартфона на новому флагмані snapdragon 898. Раніше qualcomm завжди випереджала свою суперницю.

Dimensity 2000 буде використовувати той же cpu, що і snapdragon 898, не виключено, що навіть більш продуктивний варіант. Gpu обіцяний продуктивніше того, що використовується в snapdragon 888, а його енергоспоживання буде навіть менше. Іншими словами, dimensity 2000 обіцяє бути економічніше і продуктивніше актуального флагмана snapdragon.

Очікується, що новий флагман mediatek використовує надвелике ядро cortex x2 — воно як мінімум на 17% продуктивніше, ніж cortex x1. При цьому його енергоспоживання нижче на 10 %. Більш того, вище і продуктивність інших ядер.

Варто відзначити, що snapdragon 898 теж використовує 4-нм техпроцес tsmc. Очевидно, що завдяки новим технологіям розробникам вдасться знизити досить високий рівень тепловиділення, характерний для попереднього сімейства-snapdragon 888.