Huawei обходить санкції сша покупкою чіпів snapdragon 4g замість 5g

11

У серпні глава huawei розповів, що головною її проблемою зараз є покупка процесорів. Компанія з травня минулого року продовжує залишатися під санкціями сша. Американським виробникам заборонено поставляти їй компоненти, в тому числі це відноситься до процесорів kirin власної розробки huawei. Huawei може розробляти їх, але ніхто не займається виробництвом.

Однак, huawei знайшла вихід для лінійки флагманських смартфонів p50, де головна ставка робиться на якість камер. Тут застосовуються процесори snapdragon 888 4g.

Зазвичай ці смартфони випускалися в першому кварталі, але в цьому році все по-іншому. P50 pro представили в серпні, а p50 чекають у вересні. Тут буде застосовуватися флагманський чіп snapdragon 888 на техпроцесі 5 нм, але без 5g.

На цьому ж процесорі працюють флагмани на кшталт galaxy s21, galaxy z fold 3 і galaxy z flip 3, але в них підтримка 5g є. Для смартфонів дешевше huawei буде використовувати snapdragon 778g. Наприклад, цей чіп може застосовуватися в моделях nova 9.

Поява цих апаратів очікується вже у вересні. Базова версія отримає підзарядку потужністю 66 вт, а преміальна цілих 100 вт. Ємність батареї у них може становити 4500 маг і 4000 маг.

Останнім розробленим huawei чіпом був kirin 9000. Він застосовувався в складі торішніх смартфонів p40 і mate 40. Виробництвом займалася компанія tsmc на техпроцесі 5 нм.