На нафтових свердловинах росії планують видобувати біткоіни за рахунок дешевого газу

20

Міграція китайських майнер завершена, в результаті чого росія посіла третє місце в світі з видобутку біткоіни з показником в 11.23%. Це означає, що очікувати появи нових фермерів зі своїм обладнанням не варто. Саме тому найкращим виходом з положення буде спроба розвивати власну інфраструктуру, що дозволить створити потужну основу для видобутку криптовалюта з мінімальними витратами. Оскільки вплинути на ціну обладнання неможливо, то єдина можливість – це зробити ціну на електрику вкрай низькою, а краще взагалі отримувати безкоштовну енергію.

Для більшості країн це нездійсненна мрія, але тільки не для росії. Вся справа в тому, що одночасно з видобутком нафти назовні виходить так званий нафтовий газ (пнг). Зазвичай, він ніяк не використовується або навіть спалюється, а країна втрачає сотні мільйонів і мільярди доларів. Оскільки транспортування такого газу вважається занадто дорогим, то все залишається без змін десятиліттями. Схоже, деякі нафтовики вирішили, нарешті, використовувати пропадає без діла ресурс. Ініціатива надійшла в кілька відомств: мінцифри, мінпромторг і банк росії.

Інформації про те, хто планує почати майні біткоіни, поки немає. Джерела стверджують, що це одна з великих нафтовидобувних компаній. Проблема в тому, що поки даний сегмент ніяк не регламентується законодавством, а значить потрібно включити його в правове поле. З цією метою видобуток криптовалюта повинна бути прописана в податковому кодексі. Також наголошується, що на даний момент майні криптовалюта дозволено тільки компанії «газпром нафта». Перша і поки єдина така спроба реалізується з 2020 року на власному родовищі в ханти-мансійському ат.

Оскільки електрика для видобутку буде майже безкоштовне, то вигода може виявитися вкрай висока. Після того як будуть зняті всі законодавчі перепони, нафтовики зможуть закупити необхідне обладнання і переступити до видобутку біткоіни. А тим часом на півночі все частіше чути слова обурення на адресу підпільних майнер. Наприклад, губернатор іркутської області запевняє, що останнім часом спостерігається зростання споживання електрики. Нібито, причина в майнер, які не тільки збільшили навантаження на мережі, але і роблять це без реєстрації. Він запропонував підвищити для фермерів тарифи на електрику. Неясно, як це все узгоджується між собою. Можливо, чиновники б вважали за краще самі копати криптовалюта, обклавши жителів країни високими податками.