Виправляємо помилку PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA в Windows 10

401

Доброго дня. Ця публікація буде корисна власникам материнських плат компанії Gigabyte, які встановили операційну систему Віндовс 10, але після чергового оновлення трапилася біда: як тільки Ви намагаєтеся вимкнути комп’ютер або активувати «режим сну», на екрані з’являється помилка PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA Windows 10.

Дивна поведінка

Дивно, але розробники досі не усунули цю помилку. І навіть не надають ніякої інформації про рішення. А помилка повторюється, після синього екрану ПК перезавантажується. Але це зовсім нас не влаштовує, згодні?

Причиною такого небажаного ефекту є часткова несумісність старого обладнання з новою операційною системою. До речі, подібна картина спостерігається навіть у випадку з Windows 8. Деякі моделі материнських плат Гігабайт мають режим включення / відключення підзарядки – On/Off Charge, драйвера якого вступають у конфлікт з ОС і приводять до виникнення несправності PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (srv.sys).

Варто відзначити, що в дужках може бути вказано інший сервісний файл, наприклад, AppleCharger.sys. Суть від цього особливо не змінюється – ми отримуємо BSoD, і з цим потрібно щось робити.

Несподіване рішення

Коли я вперше зіткнувся з подібною проблемою, то навіть припустити не міг, що вирішити її можна буде за лічені хвилини, без використання командного рядка, редагування реєстру і інших складних (для новачків) маніпуляцій.

  • Досить просто видалити з комп’ютера додаток On/Off Charge. Для цього цілком достатньо вбудованої утиліти «Програми та компоненти», потрапити в яку можна з панелі управління:

Виправляємо помилку PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA в Windows 10

  • А можна ще простіше зробити – натиснути правою кнопкою миші на меню «Пуск» (лівий нижній кут) і вибрати зі списку самий перший пункт:

Виправляємо помилку PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA в Windows 10

  • Коли завантажиться список всіх програм, інстальованих на Вашому пристрої, знаходимо утиліту, назва якої було зазначено вище, виділяємо його і тиснемо кнопку «Видалити»:

Виправляємо помилку PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA в Windows 10

Як тільки Ви зробите описані маніпуляції, помилка, що має код зупинки stop 0x00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA, вже не буде нагадувати про себе (принаймні до наступної перевстановлення Windows 10).

Єдиний мінус такого способу – Ви не зможете заряджати мобільні пристрої, підключені до ноутбука через порт USB. Але є вихід – встановіть останню версію драйверів чіпсету, завантаживши їх з офіційного сайту виробника. Ось докладна інструкція.

Тепер можете не турбуватися, що, після спроби вимкнути ПК або відправити його в сплячий режим, система видасть збій.

З повагою, Віктор!