Переносимо папку TEMP на інші диски

485

Доброго дня. Нещодавно я докладно розповів про тимчасове сховище і його очищення. Часом виникає ситуація, коли у HDD або SSD недостатньо місця для зберігання цих файлів, і виникає питання – як перенести папку TEMP на інший диск в Windows? Мова піде не про ручному переміщенні, а налаштуванні програм таким чином, щоб вони створювали тимчасові об’єкти відразу на інших накопичувачах (розділах).

Це не завжди корисно!

Справа в тому, що більшість програм (браузерів) використовує дані елементи для прискорення роботи, підвищення продуктивності. І якщо змінити їх розташування, то це може негативно позначитися на швидкодії. Можливо, варто просто виконати очищення дисків для збільшення вільного простору, а TEMP не чіпати.

Як перемістити тимчасові файли

За замовчуванням такі компоненти знаходяться в системній папці Windows, всередині папок з іменами «TEMP» і «TMP». Аналогічні об’єкти можна виявити і в користувальницьких каталогах шляхом:

C > Users > AppData > Local

Мета наступної інструкції полягає в тому, щоб автоматично перенести їх в інше місце, виконавши налаштування параметрів ЗА:

 • Спочатку створюємо на диску D (або будь-якому іншому, крім З) папку з ім’ям «Temp». Теоретично, вона буде створена сама, але краще це зробити самому.
 • Тепер натисніть Win + X , щоб відобразилося головне контекстне меню. У ньому клікніть по пункту «Система»:

Якщо використовуєте не «десятку», а Віндовс 7, то варто клікнути правою кнопкою мишки по значку «Мій комп’ютер» (робочий стіл) і перейти до «Властивостями».

 • Зліва побачите невелике меню, де потрібно вибрати Додаткові системні параметри»:

Переносимо папку TEMP на інші диски

 • Відкриється вікно внизу якого є кнопка «Змінні середовища» (попередньо переходимо в розділ «Додатково»:

Переносимо папку TEMP на інші диски

 • Перед Вами з’явиться окремий перелік змінних середовищ для системи і користувачів:

Переносимо папку TEMP на інші диски

Невеликий рада: Якщо в ОС Windows додано кілька акаунтів, то, можливо, краще для кожного з них створити на диску D окрему папку тимчасових файлів. А ось системні каталоги краще не переміщувати. Але Ви можете чинити так, як вважаєте за потрібне. Критичної помилки від Ваших дій не отримаєте, але продуктивність може дещо зменшитися.

Корисні статті:

 • Очищення папки WinSxS
 • Як очистити буфер обміну Windows
 • Як очистити папку TEMP
 • Як усунути Cookie-файли

Продовжуємо інструкцію «як папку TEMP перенести на інший диск»

 • Виділивши певний варіант (рядок змінної та зазначеним шляхом, натисніть під вікно кнопку «Змінити» і пропишіть в полі значення нове розташування (ту папку, яку створили раніше в диску D).

Переносимо папку TEMP на інші диски

 • Підтвердіть внесені зміни, натиснувши «ОК».

Нам вдалося перенести тимчасові файли на інший диск. Тепер браузери та системні засоби будуть зберігати temp-дані в потрібному Вам місці.

Для економії дискового простору, раджу скористатися моїми рекомендаціями про те, як перенести OneDrive і файл підкачки.

Залишилися питання? Виникли проблеми? Напишіть мені в коментарях – відповім обов’язково.

З повагою, Віктор

Переносимо папку TEMP на інші диски