Чи потрібно відключати процес Wuauclt.exe?

345

Доброго дня. Продовжуємо вивчати важливі процеси операційної системи Віндовс, за якими можуть ховатися віруси і інші небезпеки. Якщо в диспетчері завдань помітили невідомий Вам файл, слід перевірити його походження, дізнатися, на що впливає, для чого потрібен. Сьогодні розповім про wuauclt exe що це за процес, варто його відключати при необхідності?

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Призначення файла
  • Вірусна загроза
  • Відключення процесу

Призначення файла

Wuauclt.exe є компонентом модуля автоматичного оновлення. Він входить в перелік системних елементів, що завантажуються разом з ОС. Працює в прихованому режимі, але більшу частину часу перебуває в очікуванні. Але періодично він відправляє запити на сервери Microsoft, щоб перевірити наявність «свіженьких» апдейтів. Як тільки файл виявить щось нове, відразу ж запропонує користувачеві оновитися (або ж зробить це самостійно, якщо така опція вказана в параметрах Update.

Вірусна загроза

Wuauclt exe що за процес розібралися. Тепер поговоримо про можливість її зараження вірусами. Розташовується виконуючий об’єкт в System32, має високий рівень довіри і рідко піддається атакам зловмисників.

Вкрай рідко, елемент може створювати підвищену навантаження на диск і процесор. Це цілком логічне поведінку в моменти прояву активності (скачування і установка оновлень). Але якщо надмірна завантаженість триває занадто довго і заважає користуватися ПК, то слід виконати перевірку:

  • В диспетчері завдань переглядаємо, де розташований елемент, клацнувши по ньому кнопкою мишки (правою), і вибравши з меню відповідний пункт.
  • Якщо відкривається папка, що відрізняється від System32, значить Ви має справу з вірусом. Іноді компонент може бути всередині папки Віндовс, що також допустимо.
  • Але якщо wuauclt exe updatenow розташований у користувальницької директорії Users жодних сумнівів, що Ви підчепили «заразу». У такому випадку потрібно завантажити утиліту DrWeb CureIt і виконати сканування.

Відключення процесу

Чи можна це робити без негативних наслідків для Windows? Так, це реально. Єдине, що перестане працювати – це служба оновлення. Ось як це робиться:

  • Викликаємо консоль «Виконати» натисканням клавіатурного поєднання Win + R і вводимо services.msc

Чи потрібно відключати процес Wuauclt.exe?

  • Відкривається перелік служб, де слід знайти «Центр оновлення…»:

Чи потрібно відключати процес Wuauclt.exe?

  • Щоб відкрити властивості, варто двічі клацнути лівою кнопкою мишки. Потім натискаємо на кнопку «Зупинити» і навпаки типу запуску вибираємо «Відключена»:

Чи потрібно відключати процес Wuauclt.exe?

Залишилося лише перезавантажити комп’ютер, щоб зміни подіяли. Також, рекомендую переглянути статтю про відключення непотрібних служб Windows 7. Тепер Ви знаєте про wuauclt exe що це за процес.

З повагою, Віктор