Видаляємо шкідливий додаток BikaQ RSS Reader

366

Доброго дня. Я неодноразово попереджав своїх читачів про різних шкідливих програм, які можуть красти особисті дані, відображати нав’язливу рекламу та робити інші капості на комп’ютері. Найчастіше подібний софт потрапляє в систему під час установки потрібних утиліт, у якості «бонусу». Сьогодні розповім про BikaQ RSS Reader, що це за програма, навіщо вона потрібна і як її повністю видалити.

Огляд програми

BikaQ RSS Reader є небезпечним компонентом, який встановлюється підлим чином паралельно з корисним програмним забезпеченням. На жаль, користувачі неуважно читають, що їм пропонується, і погоджуються на всі умови. Як результат, отримують зайвий головний біль.

З назви цього елемента стає зрозуміло, що його призначення – керувати підписками на різні новинні стрічки. Але, покопавшись глибше, я не виявив жодного офіційного сайту продукту, ні контактів розробників. А це вже, як мінімум, підозріло.

Будьте уважні: якщо завантажуєте з мережі офісні документи, книги, торенти, які мають розширення файлу «exe», не запускайте (не відкривайте) подібні файли. Ще краще – запускайте вибіркове сканування антивірусом, щоб перестрахуватися.

Що ж поганого в цьому рідері? Як виявилося, ніякого відношення до RSS стрічок він не має. Зате він змінює налаштування браузерів, починає відображати рекламу, збирає дані користувачів (паролі, логіни). Погодьтеся, такого ви не очікували?

У тозі, відбувається злом Ваших акаунтів в соціальних мережах і на інших сайтах. Від Вашого імені розсилається спам і інший непотріб. Тому, як тільки помітили щось подібне, ні в якому разі не користуйтеся послугами інтернет-банкінгу, інакше, можете опинитися без грошей.

BikaQ RSS Reader як видалити?

Радує одне: вірусне додаток не має суперзащиты від видалення, тому позбутися від нього можна за лічені хвилини.

 • Обов’язково закрийте всі активні програми, в тому числі і браузери. Це потрібно для того, щоб не виникало проблем і блокувань при очищенні сховища тимчасових файлів.
 • Натискаємо на клавіатурі клавіші Win + R і пишемо в поле вводу:

%temp%

 • Після натискання на Enter, відкриється папка TEMP, розташована в користувальницькому каталозі. Необхідно видалити весь вміст. Не переживайте, на працездатності системи це ніяк не позначиться.

Видаляємо шкідливий додаток BikaQ RSS Reader

 • Щоб зробити все швидко і красиво, кликніть по будь-якій папці, натисніть Ctrl + A (виділяємо всі), і потім – Del . Обов’язково очистіть кошик після цих дій.
 • Тепер необхідно просканувати диски і оперативну пам’ять утилітою DrWeb CureIt. Просто завантажуєте її, запускаєте (установка не вимагається) і чекаєте закінчення перевірки. Якщо програма попросить перезавантажити ПК, то погоджуємося.
 • Загроза майже видалена. Але для повноцінного ефекту слід очистити реєстр від слідів BikaQ RSS Reader. Можна зробити це вручну, якщо є бажання. Але я рекомендую встановити оптимізатор CCleaner і виконати автоматичну чистку. Посилання на утиліту і відео інструкцію Ви знайдете на цій сторінці.

Рекомендуємо:

 • Бездіяльність системи вантажить процесор Windows 7
 • Всі методи виявлення вірусів на комп’ютері
 • Видаляємо рекламний вірус HD Task

Ми майже дісталися до фінішу. Дізналися, що таке BikaQ RSS Reader, майже рознесли вірус в пух і прах. Залишилося скинути налаштування браузерів. Я покажу все на прикладі Хром, але, якщо цікавлять інші оглядачі інтернету, відповідь знайдете у моїй попередній публікації.

 • Запустіть Хром і в рядку, де вказується адреса сайту, напишіть:

chrome://settings

Видаляємо шкідливий додаток BikaQ RSS Reader

 • У самому низу натисніть на «Показати додаткові…» і знову гортайте вниз, поки не побачите кнопку «Скидання». Ось по ній і потрібно клікнути мишкою.
 • На всякий випадок відкрийте властивості ярлика браузера (на робочому столі), клацнувши по ньому правою кнопкою мишки і вибравши пункт «Властивості». У вікні, перейдіть на вкладку «Ярлик» і в полі «Об’єкт» перевірте, не чи варто після назви файлу посилання не сторонній ресурс:

Видаляємо шкідливий додаток BikaQ RSS Reader

 • Видаліть зайвий текст, як показано на скріншоті вище, і збережіть зміни, натиснувши на ОК .

Вітаю! Проблема усунена. У цій статті я розповів BikaQ RSS Reader, що це за програма, як її видалити. Чекаю на Ваші коментарі з питаннями та побажаннями.

З повагою, Віктор!