Яндекс.браузер став переводити і озвучувати практично будь-яке відео з youtube і vimeo

12

В яндекс.браузері з’явилася функція закадрового голосового перекладу відеороликів з youtube, vimeo та інших сервісів. Вперше режим закадрового перекладу був представлений ще в липні, але тоді він працював в тестовому режимі тільки в пк-версії браузера і з обмеженим числом роликів. А тепер він став доступний всім користувачам яндекс.браузера незалежно від типу пристрою і платформи.

Яндекс.браузер пропонує автоматично перевести на російську мову і озвучити практично будь-які відеоролики, розміщені на youtube, vimeo і деяких інших популярних платформах, за винятком ліцензійного контенту (перевести нову серію свіжого серіалу від neflix таким способом не вийде). Поки функція доступна тільки для англомовних відео, але в перспективі яндекс планує додати нові мовні пари і голоси. Це, за задумом вітчизняного інтернет-гіганта, допоможе стерти мовні кордони в інтернеті.

Відзначається, що весь процес перекладу відео займає кілька хвилин. Спочатку система розпізнає текст на відео, перетворюючи звукову доріжку в текст. Після нейромережа розбиває отриманий текст на пропозиції, переводить його і синтезує голос з урахуванням статі. Потім оригінальна доріжка приглушується і на неї накладається нова. У цьому теж допомагають нейронні мережі. Поки для озвучення доступні тільки два голоси-чоловічий і жіночий (голосового асистента аліси). Розробка системи відеоперекладу зайняла у яндекса близько року.