Що apple представить на презентації в жовтні 2021

14

За всіма прикметами, головним героєм жовтневого віртуального події apple буде mac, і все що з ним пов’язано. Форсована версія m1 з продуктивністю, рівних якій у світі просто не було. Дисплеї, що вражають своєю яскравістю і контрастністю. А перед основною частиною заходу, для розпалювання апетиту, представлять щось менше за розміром, але не за значенням для екосистеми apple. Тільки не чекайте цих чудес затамувавши подих. Про тему події apple не сказала нічого певного. Ні про те що жовтнева подія буде присвячена комп’ютерам, ні про новий чіп. Apple може уявити все що завгодно – навіть те, чого від неї ніхто не очікує.

Цієї осені apple проведе як мінімум два заходи

Один із старших віце-президентів apple, в розмові віч-на-віч, розкрив одному відомому журналісту, по секрету, одну з найпотаємніших таємниць компанії. Виявляється, осіннє оновлення комп’ютерів вирішено проводити щорічно, в річницю виходу 16-дюймового macbook pro. А оголосили цей чудовий професійний ноутбук 13 листопада 2019 року. Прес-релізом.

У листопаді 2020 року, коли 16-дюймовому macbook pro виповнився рік, apple представила m1 і три комп’ютери з m1 всередині. Сталося це 10 листопада. І ось-жовтень. Віртуальна подія apple відбудеться ось-ось. Ми чекаємо нові mac’и, новий чіп, і хоч якоїсь визначеності про перехід mac’ов на процесори розроблені в apple. Я сподіваюся що подія буде саме про це. Але хіба мало що?

Процесор apple m1x

Процесор m1x буде ще потужнішим, ніж m1

M1x зовсім не те, чим здається. По-перше, це не процесор, це чіп на кристалі якого розміщений майже цілий комп’ютер. По-друге, зовсім не факт що цей чіп і справді буде називатися m1x. Процесор розташований на кристалі чіпа m1x, їх навіть кілька. Імовірність що новий чіп буде представлений, якщо жовтнева подія буде про комп’ютери-сто відсотків. Від apple чекають професійні комп’ютери з потужним чіпом від apple всередині. Не факт що цей чіп буде таким, як повідомлялося про нього в витоках і чутках, але поки це все що ми про нього знаємо.

В центральному процесорі десять ядер (в m1 – вісім), з них вісім продуктивних (в два рази більше ніж в m1) і два енергоефективних (в два рази менше ніж в m1). Графічних процесорів два варіанти, з 16 і з 32 ядрами. Як в apple a15, де ядер 4 (для iphone 13/13 mini) і 5 (для всіх інших). У нейронному процесорі 16 ядер, як і в m1, але в m1x цей процесор, за чутками, значно потужніший. Само собою, новий чіп підтримує більше роз’ємів thunderbolt / usb 4, більше число зовнішніх дисплеїв, до 64 гб об’єднаної пам’яті і до ssd ємністю до 8 тб. За іншою версією-32 гб об’єднаної пам’яті.

Новий macbook pro 14″

Найбільше користувачі чекають macbook pro 14″

За чутками, macbook pro c m1x всередині буде два. З 14-і 16-дюймовими екранами. В обох моделях буде той же чіп. Сподіваюся що обидва варіанти m1x, з 16-і 32-ядерним графічним процесором, будуть доступні при покупці обох моделей. Імовірність що 16-дюймовий macbook pro з новим чіпом всередині буде представлений близька до стовідсоткової. Зловмисники, які зламали сервери в quanta computer, компанії виробляє ноутбуки для apple, опублікували їх креслення, щоб переконати apple в реальності їх загроз. Міні-світлодіодний (mini-led) екран, на місці touch bar-функціональні клавіші, багато різних роз’ємів на корпусі.

Наприклад, окремий роз’єм для підключення блоку живлення, з магнітним фіксатором. Hdmi і слот для sd-карт . Імовірність того що буде представлений 14-дюймовий macbook pro трохи нижче, але все одно дуже висока, 80-90%. Начинка в 14-дюймовому macbook pro буде практично така ж як в його великому браті, і у нього теж буде міні-світлодіодний (mini-led) дисплей, ті ж роз’єми (швидше за все) і функціональні клавіші замість touch bar. Коштувати нові macbook pro, за чутками, будуть стільки ж скільки зараз коштують 16-дюймовий macbook pro 2019 року (від 234 990 ₽) і 13-дюймовий macbook pro з чотирма портами thunderbolt/usb-c (від 179 990 ₽). У такі ж ціни я вірю насилу, але поживемо – побачимо.

Mac mini m1x

Mac mini m1x навряд чи сильно зміниться зовні

Ймовірність оголошення mac mini з новим чіпом і в новому дизайні невелика, але все ж не нульова. У минулому році m1 mac mini став приємною несподіванкою листопадової події apple. За неофіційною інформацією вихід нового mac mini перенесено на 2022 рік. У m1x mac mini буде використовуватися той же самий чіп що і в macbook pro, сподіваюся що вибрати варіант чіпа з 16 або 32 ядрами в графічному процесорі можна буде при оформленні замовлення.

Навушники airpods 3

Airpods 3 навряд чи будуть краще, ніж airpods pro

Ймовірність представлення нової моделі airpods на осінній події не нульова, але вона і не дуже висока. За ідеєю їх можна було б оголосити і прес-релізом. Звичайно, у apple може бути інша думка з цього приводу. Справжня презентація допоможе збільшити продажі нової моделі навушників. Тим більше, є що показати.

Більш якісний звук, система вирівнювання тиску всередині вуха-для зменшення дискомфорту. Зарядний футляр як у флагманських навушників airpods pro, низький і широкий. І дизайн теж як у airpods pro, але без амбушюр. Коштувати airpods 3 будуть, найімовірніше, 17 000 ₽. Після виходу в світ airpods 3, продаж airpods 2 не припиниться. Їх продаватимуть дешевше, як бюджетну версію airpods.