Taskmgr.exe що за процес, як відключити і чи варто?

361

Доброго дня. Не знаю, як Вам, а мені завжди було цікаво заглянути в диспетчер завдань і дізнатися побільше про невідомих мені елементах. Про багатьох я вже розповідав у попередніх публікаціях, сьогодні хочу просвітити Вас в темі «taskmgr.exe що за процес, яке його призначення, чи варто його відключати в зв’язку з вірусною загрозою?». Питанням багато – відповіді далі.

Task менеджер – що це за програма?

У реальному житті можна зустріти цей файл, відкрийте диспетчер завдань:

Власне, зазначений процес не відповідає за відображення диспетчера з усіма його вкладками. Якщо Ви спробуєте завершити його (зняти), то вікно закриється.

Навіщо потрібен цей компонент, як їм правильно користуватися – я детально описував в окремій публікації можете переглянути.

Потенційна небезпека!

Taskmgr.exe що це – розібралися, так адже? Ніякої складності це питання не представляє. Але є інша сторона медалі. ВІРУСИ! Вони можуть проникати крізь діри в системі безпеки або «завдяки» неуважність / необережності користувачів. Відомі випадки, коли шкідливі скрипти «маскувалися під нешкідливі процеси (зразок таск менеджера), трохи змінюючи назву файлу.

Наприклад, замість «Taskmgr» може бути «Taskmnr». Різниця в одну букву робить підміну непомітною для власника ПК, але антивірусні програми повинні без проблем виявляти подібні дії зловмисників.

Якщо виникають сумніви, клікніть правою кнопкою миші по елементу taskmgr exe в диспетчері завдань і виберіть пункт «Розташування файлу:

Taskmgr.exe що за процес, як відключити і чи варто?

За замовчуванням елемент розташовується по шляху «Windows | System32»:

Taskmgr.exe що за процес, як відключити і чи варто?

Але раптом відкриється інша папка, є ймовірність, що Ваша система заражена вірусом.

  • Слід відразу закрити всі працюючі програми.
  • Скачайте утиліту DrWeb CureIt і запустіть її (установка не вимагається). Сканування займе не більше години, в результаті Ви усунете всі загрози.
  • Для більшого ефекту перезавантажте комп’ютер, скористайтеся оптимізатором CCleaner для очищення сміття з дисків і реєстру. Інструкцію і посилання на скачування Ви знайдете на цій сторінці.

Taskmgr.exe що за процес ми розібралися. Тема виявилася дуже простий для сприйняття, погодьтеся? Якщо підсумувати все вищесказане, ми маємо справу з файлом, який запускає диспетчер завдань. Він є важливим для перегляду переліку об’єктів, які споживають системні ресурси, «висять» в автозавантаженні і т. д.

З повагою, Віктор!