Простий спосіб оновлення DirectX для Windows 10

436

Доброго дня. Я отримую багато листів від читачів, де мене просять підказати вирішення тієї чи іншої проблеми комп’ютерного характеру. В одному з останніх повідомлень запитали – як DirectX 12 скачати безкоштовно для Windows 10? Зараз докладно розповім, як це робиться.

 • Налаштування варіантів запуску на Windows 10
 • Trustedinstaller блокує доступ до папки в Windows 10: вирішуємо проблему
 • Як відключити вбудований антивірус Windows 10
 • Індекс продуктивності Windows 10
 • Створюємо резервну копію Windows 10 на флешці або дисках

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Парочка листів
 • Що таке DX?
 • Як DirectX 12 скачати безкоштовно для Windows 10?

Парочка листів

Щоб краще розуміти, навіщо потрібно завантажувати і встановлювати компоненти DX, я наведу кілька коротких повідомлень від передплатників:

Доброго дня, Вікторе! Днями перевстановив Віндовс. Разом з «десяткою» у мене инсталлировалась версія DirectX 11.2. А от у мого друга, який придбав новий ноутбук з передвстановленою Windows 10, чомусь використовується версія 12. З чим пов’язана ця різниця, і як мені отримати більш нову редакцію DX?

Доброго дня. У мене під час запуску гри на десятці вискакує вікно з помилкою, що не вистачає бібліотеки d3dx9_43.dll. Завантажити де її можна? Чув, що необхідно виконати оновлення ДиректИкс. Але ж у мене він повинен бути останньою версією, раз вже я використовую Віндовс 10?

Це лише мала частина того, що я отримую щодня. А Ви думали, я сиджу і нічого не роблю? Зараз розповім про простому способі, як завантажити драйвер DirectX 12 для Windows 10.

Що таке DX?

Ми маємо справу з комплексом бібліотек динамічного типу (DLL), які необхідні для коректного запуску сучасних ігор і деяких неігрових програм. Без нього операційна система не буде працювати повноцінно. Найпростіший приклад: для використання маніпуляторів введення (мишки, клавіатури, джойстика) необхідний ДиректХ (вибачте за такий прямий переклад).

Зазвичай, даний набір йде в комплекті з Віндовс. На сімці – версія 9, на вісімці – 11, на десятці – 11.2 (12). Щоб дізнатися, яка версія у Вас, досить виконати наступні маніпуляції:

 • Натисніть на клавіатурі Win + R для відображення вікна виконання і введіть команду:

dxdiag

 • Натисніть OK, щоб запустити діагностичну утиліту. Після декількох секунд очікування, Ви побачите потрібну інформацію (те, що Ви шукали, зазначено на скріншоті зеленим квадратом):

Простий спосіб оновлення DirectX для Windows 10

Microsoft регулярно випускає оновлення, за якими бажано стежити. Це не означає, що потрібно кожен день скачувати апдейти. Достатньо раз в місяць користуватися спеціальною утилітою. Подробиці – далі.

Як DirectX 12 скачати безкоштовно для Windows 10?

Відразу зазначу, що навіть після установки ОС, варто паралельно з оновленням драйверів виконувати завантаження свіжих бібліотек DX. Навіщо так робити? Проблема в тому, що для запуску старих ігор можуть знадобитися попередні версії DLL файлів, яких немає у Віндовс 10. Тому, будуть відображатися вікна з помилками. Щоб уникнути цього, перейдіть по простим крокам нижчеподаній інструкції:

 • На офіційному ресурсі компанії Майкрософт потрібно завантажити інсталятор. Спочатку переходимо на сайт – https://www.microsoft.com/ru-ru/download/details.aspx?id=35
 • Вибираємо потрібний мовний пакет (за замовчуванням – російська, якщо заходите з UA-зони) і справа клікаєм по темно-помаранчевої кнопки:

Простий спосіб оновлення DirectX для Windows 10

 • Microsoft запропонує встановити додаткові компоненти. Рекомендую відмовитися, натиснувши відповідну кнопку внизу сторінки:

Простий спосіб оновлення DirectX для Windows 10

 • Завантажений файл з розширенням exe» запускаємо як звичайна програма. Погоджуємося з ліцензійними умовами і переходимо «Далі».
 • На черговому етапі не забудьте зняти галочку напроти пропозиції додати в браузері пошукову панель Bing (навряд чи вона Вам потрібна).
 • В самому кінці відбувається завантаження потрібних бібліотек. Це займає не більше однієї хвилини (навіть на слабких ПК). Хоча, все залежить від швидкості Вашого інтернет з’єднання.
 • Коли побачите фінальне вікно з кнопкою «Готово», просто натисніть її і перезавантажте комп’ютер.

Готово, тепер Ви знаєте, де завантажити DirectX 12 для Windows 10 x64 x86 і як виконати оновлення. Нічого складного немає, правда?

З повагою, Віктор!