Обладнання 5g може становити небезпеку для авіації і його можна використовувати для диверсій

27

Федеральне управління цивільної авіації сша (faa) попередило, що перешкоди від 5g-обладнання, що працює у виділеному в країні сантиметровому діапазоні, може поставити під загрозу безпеку польотів і навіть спровокувати навмисні диверсії.

Джерело зображення: emilian robert vicol / pixabay.com

Представники авіаційної галузі та faa раніше висловили стурбованість з приводу перешкод, які може створювати 5g-обладнання, що працює в діапазоні 3,7-3,98 ггц (c-band) для високочутливих авіаційних приладів, наприклад, радіовисотомірів. Оператори at&t і verizon в листопаді домовилися відкласти комерційний запуск таких мереж до 5 січня майбутнього року. Faa, в свою чергу, випустило нові директиви, в яких не допускається використання подібного обладнання на літаках і вертольотах при наявності сигналів сантиметрового діапазону від наземних джерел — радіовисотоміри при наявності подібних сигналів можуть демонструвати аномальну поведінку, особливо на малій висоті.

При цьому відомство висловило впевненість, що розширення мереж 5g зможе співіснувати з авіацією, а випущені ним директиви стануть основою для додаткового збору даних і, в кінцевому підсумку, забезпечать подальшу безпеку польотів. Зараз faa продовжує консультації з федеральною комісією зі зв’язку( fcc), білим домом і представниками галузі, намагаючись встановити точні рамки обмежень, які в найближчі тижні будуть опубліковані в нормативній документації.

Американські оператори, у свою чергу, пообіцяли вжити заходів обережності, щоб обмежити перешкоди для авіаційного обладнання, хоча представники галузі і визнали їх недостатніми. Однак verizon підкреслила, що не було отримано жодних свідчень того, що обладнання сантиметрового діапазону може становити загрозу для повітряної безпеки. Оператор збирається запустити комерційну експлуатацію мережі в цих частотах в i кварталі 2022 року.