Core i9 – 12900k обійшов ryzen 9 5950x на 25% в одноядерному тесті geekbench

8

Оскільки до початку продажів нових процесорів intel залишилося не так багато часу, ми будемо все частіше бачити витоку, що надходять з неофіційних джерел. За раніше попереджаємо, що до цього варто ставитися зі здоровою часткою сумніву, адже намалювати кілька таблиць і красивих діаграм сьогодні може навіть школяр. Проте деякі з подібних витоків здаються більш правдивими, але оцінити це ми пропонуємо нашим читачам самостійно. Як повідомляє іранський ресурс sakhtafzar, alder lake зможуть не тільки нав’язати конкуренцію процесорам amd, але і обійти їх зі значним відривом. Перейти на сайт нам не вдалося, але може вам пощастить більше.

Перш за все ціни. Як бачите, ранні витоку не брехали, а новинки виявляться значно дорожче своїх попередників. Взагалі ціна підросла приблизно на 50 доларів, що нагадує підхід червоної команди, яка запропонувала більш високу продуктивність за більшу гроші. Якщо така поведінка стане тенденцією для кожної наступної лінійки, то років через 5 ми побачимо бюджетні камені по 500 доларів. Дорожче всіх флагманський core i9-12900k, що стартує з 599 доларів. Ясно, що в європі ціни будуть куди вище, а на російський ринок процесор прийде за 750 доларів і вище. Найбільш бюджетний-core i5-12400 оцінений в 203 долари, а традиційно відразу 4 процесора перевалять за позначку в 5 ггц.

Нижче представлені тести geekbench, blender і кілька інших. Стан справ такий, що intel не тільки повертає собі перше місце в одноядерних дисциплінах, але і йде у відрив за цим показником на 25%. Оскільки ігри чутливі саме до одноядерних дисциплін, то ми вже знаємо ім’я героя, який буде користуватися популярністю у геймерів. Що до тестів багатоядерних, то тут у нас паритет. Судячи з усього, червоні так просто не здадуть цей плацдарм, а значить роботу над помилками синім доведеться робити вже в рамках 7-нм або 5-нм процесорів.

реклама

Не варто забувати, що 16-ядерний ryzen 9 5950x коштує значно дорожче нового core i9-12900k. Можливо, на старті продажів новинка якийсь час буде пропонуватися за порівнянну ціну, але в реальності між ними різниця в 150 доларів. Це означає, що паритет в тестах можна оцінювати як однозначну перемогу. Вихід у amd тільки один-знижувати ціни на всю лінійку. Чи зможе і чи захоче це зробити ліза су, велике питання. Ну а ми вже незабаром побачимо нове протистояння, адже вихід нового покоління – це не кінець, а тільки початок нового протистояння.

P. S. Вже після публікації ми виявили правильну адресу джерела даних.