Пропав звук динаміка на смартфоні, а в навушниках є – що робити?

1095

Доброго дня. До мене нерідко звертаються з наступною проблемою: не працює на телефоні динамік що робити? При цьому можливо, що через навушники аудіо чути, або ж звуку немає взагалі. Що робити в подібних ситуаціях. Зараз розкладемо питання по поличках!

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • З чого почати?
 • Перезавантаження
 • В навушниках звук є!
 • І наостанок!

З чого почати?

Неважливо, яка операційна система встановлена на пристрої iOS (iPad / iPhone або Android. Найголовніше – не піддаватися панічним емоціям. Найчастіше, усунути дефект можна в домашніх умовах, не звертаючись до фахівців.

Гарненько подумайте, коли пропав звук? Згадайте свої останні дії зі смартфоном. Він не падав, у нього не потрапляла рідина (вода, солодкі напої)? Може хтось сторонній користувався пристроєм (знайомі, діти)?

Пропав звук динаміка на смартфоні, а в навушниках є – що робити?

Якщо перераховані вище дії виключаються, то потрібно перевірити правильність аудіо налаштувань. Наприклад, для «айпада» можлива ситуація, коли перемикач збоку відключає звучання. Варто переглянути параметри, щоб спростувати або підтвердити таку версію.

А може просто гучність виставлена на «0». Таке теж трапляється. Загалом, пройдіться по всім опціям, пов’язаних зі звуком. Якщо правильно налаштовано, то проблема має апаратний характер.

Перезавантаження

Чому не працюють динаміки на телефоні? Ви не повірите, але нерідко дефект виникає через помилки програмного забезпечення (прошивки). Простий перезапуск пристрою здатний усунути несправність.

Спробуйте:

 • Для гаджетів з iOS слід натиснути разом кнопки «Power» і «Home»;
 • Для Android смартфонів слід затиснути клавішу живлення. Має з’явитися меню з пунктом «Перезавантажити». Але в деяких версіях ОС такого варіанту немає, потрібно одночасно з кнопкою вимикання натиснути на корпусі «Гучність+».

Ще один корисний спосіб для iPhone – повний скидання і відновлення через iTunes. При цьому параметри повернутися до заводських (пізніше можна виконати синхронізацію з «хмари»). На жаль, не завжди це рішення допомагає. Можливо, необхідно переглянути секретні функції.

В навушниках звук є!

Пропав звук динаміка на Андроїд, а через навушники все працює?

 • Пробуємо під’єднати гарнітуру («вуха»), накрутити гучність на максимум, а потім від’єднати. Бажано проробити цю процедуру 2-3 рази;
 • Беремо паличку з ватяним наконечником (або звичайну сірником з намотаною на голівку ватою), змочуємо її у медичному спирті і акуратно обробляємо «нутрощі» аудіо входу. Бажано, на час проведення маніпуляцій вимкнути гаджет;
 • Щоб усунути всяке сміття з роз’єму, необхідно сильно подути в отвір. Як варіант, піднесіть телефон / планшет до пилососа секунд на тридцять;
 • Якщо нічого не допомагає, є ймовірність, що контакти («вусики») затиснуті в певному положенні. Смарт «думає», що навушники постійно підключені. Можна самостійно розтиснути, але краще звернутися до професіоналів;
 • Повертаємося до питання про проливании рідини. Якщо вона потрапила на кнопки управління «силою звуку, сталося замикання, і звук може залишитися на мінімальному (повністю пропав) або максимальному рівні (кричить, як ненормальний). Доведеться розібрати корпус, почистити контакти спиртом.

І наостанок!

Очікування є одним із шляхів усунення проблеми. Так, доведеться почекати день або навіть два. Є ймовірність, що проблема зникне сама по собі. Звучить фантастично? Повірте, таке трапляється.

Нічого не допомогло? Доведеться звернутися за допомогою до сервісним працівникам, які за допомогою спеціального обладнання діагностують дефект, виконають якісну очистку, усунуть дефект, якщо не працює динамік на телефоні при розмові.

З повагою, Віктор!