Огляд материнської плати biostar z590 valkyrie

11

Ми вже неодноразово згадували про те, що ринок материнських плат на сьогоднішній день із завидною регулярністю поповнюється моделями. Вся справа в процесорах нового покоління і новому функціоналі, якому материнським платам необхідно відповідати. У нашому сьогоднішньому огляді детально розглянемо якраз одну таку материнську плату.

Biostar z590 valkyrie-материнська плата формату atx з 22-фазною підсистемою живлення і підтримкою нового інтерфейсу pcie 4.0.

Коробка поставки досить традиційна і габаритна. На передній частині можна побачити логотипи і назву моделі, на задній — ключові особливості пристрою. Комплект поставки включає в себе чотири sata-кабелю, перехідник для підключення лицьової панелі корпусу, диск з пз і досить об’ємний мануал для користувачів.

Як ми вже згадували, материнська плата виконана у форматі atx. З точки зору зовнішнього вигляду biostar z590 valkyrie цілком ігровий варіант: є кілька підсвічуються елементів — безпосередньо стилізовані крила, розташовані на декоративній кришці, а також бічні зони радіатора.

Загалом, підсвічування є, але, що називається, без надмірностей. Хоча, якщо є бажання, можна все це справа урізноманітнити, оскільки плата таку можливість передбачає — в цілому є чотири роз’єми для підключення зовнішніх пристроїв 5v argb і 12v rgb (по два на кожне).

Навантаження, на яку розраховані елементи пристрою — до 90а. В наявності також 12-фазна підсистема живлення. За охолодження відповідають два масивних радіатора, які приховують під собою по два вентилятори кожен. При цьому останні (вентилятори) примудряються зовсім не створювати додаткового шуму — працюють фактично безшумно.

Ну, і потрібно відразу віддати належне-система охолодження тут працює так, як треба, і повністю справляється зі своєю функцією.

Крім цього, є два 8-пінових роз’єми живлення процесора з оптимізованими коннекторами, три роз’єми pci з армуванням для відеокарт і плат розширення (два верхніх з підтримкою pcie 4.0), чотири слота під оперативку ddr4 із загальним об’ємом до 128 гбайт і частотою вище 5000 мгц.

Три м. 2 роз’єми з комплектними металевими радіаторами, оснащеними термоінтерфейсом (верхній працює тільки з 11 поколінням процесорів intel) і шість sata-роз’ємів. Поруч зі слотами під оперативну пам’ять можна знайти кнопку bios (запуск/перезавантаження/скидання). Не обійшлося і без індикатора post-кодів.

На лицьову панель вийде вивести usb 3.2 gen.2, usb 3.2 gen.1. Додатково доступні, звичайно ж, і usb 2.0.

За роботу з мережами в материнській платі відповідає контролер realtek rtl8125b 2.5 g, за екрановану аудіопідсистему — кодек alc1220 з підтримкою 7.1 звуку.

По панелі портів входу / виходу все більш ніж гідно: hdmi, displayport, 5х usb 3.2 gen.2, 2х usb 3.2 gen.1, usb-c, 2.5 g rj-45, ps/2, оптичний аудіовихід, п’ять позолочених аудіороз’ємів. Також є можливість під’єднати wi-fi антену-виходи на неї є, однак саму антену, так само як і додаткову плату під все це справа, доведеться докупити.

Кілька слів про bios і софт. У загальному і цілому, якихось незрозумілих моментів виникнути не повинно: якщо ви бачили один bios — ви бачили все. Все основна інформація, налаштування, ключові технології з можливістю їх перемикання — все це доступно на основному екрані. Але можна, звичайно, і заглибитися.

Так, можна, наприклад, більш детально налаштувати саму материнську плату, чіпсет, процесор і пам’ять. Поворожити з параметрами завантаження системи, отримати доступ до даних безпеки і багато іншого. В якості додаткового бонусу виступає фірмова утиліта управління, яка доступна для скачування з офіційного сайту виробника і що найголовніше, вона повторює майже весь функціонал з bios’а. Працювати в середовищі windows на багато зручніше саме з нею.

Штука дуже зручна, вкрай рекомендуємо. Буквально в пару кліків дозволяє, наприклад, влаштувати системі розгін або навпаки — перейти в щадний режим роботи, управляти підсвічуванням, вентиляторами і помпою, моніторити всі основні показники. Ну, і звичайно, зберегти все це справа в спеціальний профіль.

Материнська плата biostar z590 valkyrie-прекрасний зразок того, як повинна виглядати і працювати сучасна материнська плата. У ній є все, щоб зайняти почесне місце у вашій топової ігровий збірці: підсистема живлення до 90а, відмінна система охолодження, радіатори для всіх м.2, підтримка всіх новітніх технологій.

Вишенькою на торті, на наш погляд, виступає інтуїтивно зрозумілий додатковий софт, який дозволить без проблем розігнати ваш новенький процесор intel, не маючи при цьому якихось специфічних знань. Та й ціна, поклавши руку на серце, цілком, що називається, адекватна — від 26 000 рублів на e-katalog на момент написання огляду. Goha.ru рекомендує дану материнську плату всім гравцям до покупки!