Вчені створили панелі, які добувають воду з повітря

333

Американський стартап-проект Zero Mass Water має намір здійснити революцію в сфері видобутку води. Один із засновників, Коді Фрисен, повідомив, що “кожна людина має право на воду”. І надати доступ до неї в країнах третього світу – це першочергове завдання винахідників.

Стартаперам вдалося створити пристрій, що дозволяє перетворювати повітря у воду. Вони розробили спеціальні батареї, які можуть конденсувати питну воду з повітря.

Був використаний принцип роботи кондиціонера: тепле повітря охолоджується, виділяється рідина. Звичайна фізика, ніякої магії. Подібні панелі можна розмістити на великих територіях, підвести до них накопичувальні резервуари, а потім розподіляти воду в потрібні місця із застосуванням насосів.

Насправді, в панелях використовується “секретний” матеріал, активно вбирає вологу (зразок рису). Потім отримане речовина очищають, додають необхідну кількість магнію і кальцію, щоб оптимізувати рівень pH.

Одне пристосування може видобувати близько 6 літрів води протягом доби. Цього цілком вистачить для невеликої сім’ї. Зараз винахід тестується в пустельній місцевості Північної Америки.