DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

592

Доброго дня. На багатьох форумах і комп’ютерних сайтах для вирішення проблем з підключенням до інтернету рекомендують в параметрах мережевого адаптера прописати DNS 8.8 8.8 і 8 8 4 4. Але не всі розуміють, куди їх потрібно прописувати і що це за цифри взагалі такі. Пропоную розібратися в цій темі.

«Чари» від Google

Корпорація Гугл надає можливість використовувати їх сервера з зазначеними вище ДНВ, які мають публічний характер.

Навіщо це потрібно? Дуже часто місцеві постачальники інтернет-послуг користуються не найсучаснішим обладнанням. В результаті цього, можливі проблеми з їх серверами. А страждають від цього звичайні люди, які не можуть підключитися до мережі в самий потрібний момент. Подібна ситуація актуальна не тільки для дрібних компаній, але поширюється і на великих провайдерів, які не дуже стежать за своїм «залізом» і його налаштуваннями. Виникають програмні або апаратні збої. Але нас, як споживачів, це не повинно особливо хвилювати. Ми хочемо отримувати безперешкодний та цілодобовий доступ до Інтернету.

Ось одна з головних причин, чому варто прописувати 8.8 8.8 Google DNS. Наступним фактором, чому користувачі застосовують даний метод, є спроба обійти заборону на перегляд тих чи інших сайтів. Ні для кого не секрет, що в Росії і країнах СНД багато закордонні ресурси блокують. Але «наш чоловік» завжди знайде лазівку!

Якщо провайдери блокують відкриття сайту шляхом підміни IP адрес на сервері, то на допомогу приходить Гугл. Ну хіба не краса! Користуйтеся улюбленими торрент-ресурсами, онлайн-кінотеатрами і т. д. без будь-яких обмежень. Це безкоштовно, надійно і законно.

Як це робиться?

Вистачить «поливати читачів водою», як мені здається, пора переходити до практичної частини даної публікації. Але спочатку розповім про один нюанс.

Всі запропоновані рекомендації по налаштуванню актуальні тільки тоді, коли використовуваний Вами маршрутизатор (роутер) без проблем з’єднується з мережею і отримує доступ до «глобальної павутини». Але при всьому цьому сайти не хочуть завантажуватися на ПК.

Як прописати DNS 8.8 8.8 Windows 7 / 8 / 10? Інструкція однакова для всіх версій ОС, хоча зовнішній вигляд вікон може трохи відрізнятися. АЛЕ всі внутрішні параметри абсолютно ідентичні.

  • Клікнувши правою кнопкою миші на значок «монітор» або «рівень сигналу» в області сповіщень, побачимо меню з пунктом «Центр управління мережами…». Натискаємо на нього:

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

  • Коли з’явиться вікно, зліва побачите кілька посилань натисніть на «Зміна параметрів…»:

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

  • Можна піти коротшим шляхом. Викликаємо консоль «Виконати» з допомогою комбінації клавіш Win + R . Пишемо команду – ncpa.cpl та запускаємо на виконання кнопкою Enter (або ОК).

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

  • Перед Вами з’явиться перелік мережевих пристроїв, завдяки яким здійснюється з’єднання з інтернетом. Натискаємо правою кнопкою на тому, що використовуєте і переходимо до Властивостям.
  • Тепер потрібно бути уважніше, щоб не накоїти справ». Бачимо список опцій, переходимо до пункту «IP версії 4» (може називатися по-іншому, але в дужках обов’язково присутній уточнення – TCP/IPv4) і клікаєм по ньому двічі або просто натискаємо кнопку «Властивості» нижче:

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

  • На скріншоті видно, що слід перемістити вибір варіанту з «Автоматично» на «Використовувати наступні». В якості основного прописуємо 8.8 8.8 DNS сервер, а в альтернативному полі – 8.8.4.4. Зверніть увагу на точки-роздільники між цифрами.
  • Підтвердивши зміни натисканням на «ОК», Ви досягнете бажаного ефекту.

Якщо ви використовуєте роутер, то слід спробувати трошки іншу комбінацію параметрів:

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

Адреса пристрою вказується на нижній (або задньої) частини корпусу:

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати

Тепер Ви знаєте, навіщо використовувати публічні dns сервери 8.8 8.8 8.8 і 4.4 і як їх прописувати. Є питання – чекаю на коментарі.

З повагою, Віктор!

DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати