Вчені закликають не заходити в соціальні мережі в новорічні дні

344

Вчені з Данії провели дослідження і розповіли, чому в новорічні дні краще відмовитися від користування соціальними мережами.

В одному з авторитетних наукових видань були опубліковані результати “експерименту”, в якому брало участь близько тисячі охочих. Примітно, що більшу частину контингенту – це жінки (майже 90%). Кожен учасник відбирався за особливим критерієм – серед його контактів на Facebook повинно було бути не менше 360 осіб, а середня тривалість щоденного відвідування соціальних мереж становила більше 1 години.

Всіх людей поділили на дві рівних частини. Одна з груп користувалася інтернетом без обмежень (як і до цього), а для другої ввели обмеження на 7 днів. Жодних соцмереж!

Підсумки даного досвіду просто вражаючі. У тих, хто на тиждень позбувся соцзависимости, спостерігалося підвищення настрою, мислення ставало більш позитивним, вони стали отримувати більше задоволення від особистого життя. Так відбувається тому, що під час активного перегляду акаунтів (фото, відео) інших людей, ми підсвідомо починаємо заздрити їм. Звідси – погіршення настрою, зниження рівня самооцінки.

Саме тому, вчені порадили провести майбутні свята без соціальних мереж, приділяючи більше уваги близьким і друзям, з головою поринувши в красу реальної (а не віртуальному) житті.