Tsmc збільшила квартальну виручку на 22,6% майже до $15 млрд — більше половини принесли 5 – і 7-нм техпроцеси

44

Тайванській компанії tsmc вдалося перевершити очікування аналітиків, збільшивши квартальну виручку до $14,88 млрд, тобто на 22,6% в порівнянні з аналогічним кварталом попереднього року. Чистий прибуток виріс на 13,8% в річному порівнянні і на 16,3% в послідовному, до $5,56 млрд.більше третини виручки припало на 7-нм вироби, ця частка послідовно збільшилася.

Джерело зображення: tsmc

Як підкреслює tsmc в офіційному прес-релізі, на частку технологій 7 нм і менше в третьому кварталі довелося 52% сукупної виручки компанії. З них власне 7-нм вироби дали 34% виручки, але рік тому їх частка досягала 35 %. А ось 5-нм продукція сформувала колишні 18% виручки. На третьому місці залишається 16-нм технологія з 13 % виручки, хоча рік тому вона формувала 18% грошових надходжень від клієнтів tsmc. Частка 28-нм продукції у виручці компанії за рік скоротилася з 12 до 10 %. Поєднання 40/45 нм може претендувати на 8% виручки, всі інші технології задовольняються частками менше 6 %. До речі, серед зрілих техпроцесів найбільша частка у 180-нм і 150-нм, вона досягає тих самих шести відсотків.

Джерело зображення: tsmc

Розподіл джерел доходів tsmc за галузями дозволяє смартфонам зберігати лідерство з 44 %, хоча рік тому вони претендували на всі 46 %. Між іншим, послідовно виручка компанії на цьому напрямку зросла на 15 %. Частка компонентів для високопродуктивних обчислень в загальній виручці компанії з минулого року не змінилася, зберігшись на рівні 37 %, але кварталом раніше цей показник досягав 39 %. Послідовне зростання виручки на цьому напрямку не перевищило 9 %.

Джерело зображення: tsmc

Сегмент інтернету речей хоч і залишився на рівні 9% виручки з минулого року, послідовно збільшив надходження на вражаючі 23 %. Говорити про прогрес на автомобільному напрямку можна хоча б з подвоєння частки виручки за рік з 2 до 4 %, хоча в порівнянні з минулим кварталом сегмент додав всього 5 %. Це не заважає компанії контролювати 15% ринку послуг з контрактного виробництва напівпровідникових автокомпонентів.

Норма прибутку компанії за рік скоротилася з 53,4 до 51,3 %, хоча і виросла послідовно з 50% в минулому кварталі. Стверджується, що послідовний приріст був обумовлений підвищенням прибутковості останньої стадії технологічного процесу і більш вдалим поєднанням літографічних норм. Загальні операційні витрати не перевищили 10,1% чистої виручки. Капітальні витрати за квартал не перевищили $6,77 млрд, всього з початку року tsmc витратила на відповідні потреби $21,58 млрд.це дозволяє їй до кінця року сміливо витратити не менше $8 млрд, згідно схваленого раніше радою директорів плану.

Примітно, що кількість оброблюваних за квартал кремнієвих пластин в 300-мм еквіваленті зросла послідовно на 5,7% до 3,65 млн штук, в річному вираженні — на 12,5 %. Іншими словами, в грошовому вираженні бізнес tsmc зростає майже в два рази швидше, ніж в кількісному, що може говорити про відповідну цінову політику виробника.