Привид modern warfare: наші враження від бети call of duty: vanguard

62

Минулого тижня стартував бета-тест шутера call of duty: vanguard . І у редакції gamemag.ru виникло питання: що творить студія sledgehammer games ? подив викликає багато: геймплей, звук і навіть дизайн карт. Але про все по порядку.

В рамках альфа-тесту гравці змогли ознайомитися з новим режимом ” битва чемпіонів “, а ось бета-тест відкривав доступ до вже більш звичних варіантів гри. Однак при цьому розробники чомусь вирішили розширити масштаби, не подумавши про проблеми.

Справа в тому, що місцеві карти просто не призначені для класичного режиму 6v6 і більше нагадують лабіринти, в яких вкрай важко стежити за тим, що відбувається. Цілком реальна ситуація, коли гравець безцільно носиться кілька хвилин по локації, не знаходячи супротивників. Для аркадного шутера типу call of duty подібний розвиток подій подібно смерті.

Проблема полягає в тому, що карти створювалися з прицілом на набагато більшу кількість гравців. Одна з них ( red star ) взагалі віддає battlefield : зимовий зруйнований місто з великою площею, безліч вуличок, будівель з декількома поверхами, якісь підвали і так далі..

Тут також є варіанти 10v10, 14v14 і навіть 24v24. Але збалансувати подібний розкид ніхто і не подумав. Саме тому в режимі 6v6 на картах дуже порожньо, а в режимі 14v14 починається формений хаос, так як аркадное ядро геймплея call of duty ніхто не поміняв.

У тій же battlefield гравцям дають можливість відреагувати на дії противника, проте в vanguard як і раніше вбивають практично миттєво. На це накладається непродуманий дизайн карт, бо підходів до точки настільки багато, що встежити за ними неможливо. Неодноразово відбувається так, що гравця вбивають зі спини.

Найгірше припадає на карті guvatu , оскільки там стільки маршрутів, що смерть буде наздоганяти вас з усіх боків. При цьому на локації можна знайти місця, з яких можна контролювати значну частину карти. В результаті багато гравців вважають за краще зачаїтися і не висовуватися зайвий раз.

Цьому сприяє і погана видимість. Ворогів вкрай важко помітити на локаціях, а місцева система динамічної погоди тільки додає проблем. Крім того, ворожа команда використовує ті ж моделі персонажів, що і напарники, а в запалі битви вони відрізняються один від одного тільки кольором іконки-ромба над головою. Тому союзники раз у раз починають стріляти один в одного.

Система разрушаемости, яка була широко розрекламована, в реальності ні на що не впливає. Її навіть ніхто не використовує для засідок, а практична користь тільки одна: можна знести двері, щоб вона не заважала.

В результаті самим іграбельним режимом в рамках 6v6 виявилося ” патрулювання “, коли по карті переміщається коло, який команда повинна контролювати. Справа в тому, що завдяки цьому перестрілки сфокусовані в одному районі карти.

Vanguard спирається на графічний движок, який дістався від modern warfare 2019 . І це видно неозброєним оком – навіть можливість стріляти з упору залишилася. Більш того , sledgehammer games примудрилася не тільки дбайливо перенести більшість помилок infinity ward , але і примножити їх

Скажімо, респауни в грі абсолютно зламані. Не раз і не два персонаж з’являвся прямо перед противниками, щоб тут же померти. На звук взагалі краще не варто покладатися, тому що ворогів не чутно, зате союзники нарочито голосно тупотять.

З візуалом у гри теж не все гладко. У грі можуть заглючить текстури і навіть освітлення. В результаті краю зруйнованого скла, дверні проходи і ліхтарі лякають якимись моторошними квадратами, а земля періодично починає мерехтіти.

До геймплею залишилося багато питань. З одного боку, збільшені масштаби карт змушують думати над вибором зброї. На тій же red star ми намагалися брати автомат, який добре показує себе на середній дистанції, але їм неможливо користуватися при стрільбі від стегна. А ось на hotel royal варто переключитися на пістолет-кулемет, у якого протилежні параметри.

Проблема полягає в тому, що параметр a. D. S. (aim down sights) знову занадто завищений (привіт, mw19). Тому при розвитку зброї доводиться підбирати модулі, які скорочують час прицілювання.

З самими модулями твориться формений дурдом. З mw19 повернулася детальна система кастомізації зброї, проте sledgehammer games дозволила гравцям встановлювати аж по 10 (!!!) модулів на кожну зброю, включаючи якісь безглузді для другої світової війни приціли.

Розробники додали кілька типів патронів, через що баланс остаточно наказав довго жити. Так, є не тільки запальні патрони, але і розривні, які не тільки швидко перетворюють противника в криваву кашу, але і дозволяють завдавати шкоди по площі і викурювати жертву, що сидить за укриттям.

Радар перекочував з modern warfare 19 в vanguard без змін, тому стрілянина ворога фіксується тільки на компасі. Доводиться в примусовому порядку ставити перк, що дозволяє позначати ворога на міні-карті. А ось перк, який попереджає про те, що ворог в вас цілиться, брати не варто. Справа в тому, що через нього екран починає мерехтіти жовтим фільтром, що сильно дезорієнтує.

Кіллстрікі в таких умовах набиваються довго і болісно, тому виклик бомби (кіллстрік другого рівня) в матчах практично не використовують. Але якщо у гравця виходить розблокувати третій рівень кіллстрік, то він може нацькувати на ворогів зграю собак, яка влаштовує на карті формений геноцид.

Через проблеми зі звуком наближення тварин можна не помітити, тому смерть від їхніх зубів перетворюється на своєрідний скрімер. Крім того, розробники перемудрили з маршрутами, тому собаки можуть забиратися до жертви по стрімких сходах у важкодоступні місця і навіть на дахи.

Окрему фрустрацію викликає польове обладнання. Знову таки, воно частково перекочувало з mw19 (той же чемодан з боєприпасами), проте є і свої ноу-хау. Скажімо, прямо на старті можна отримати німецьку самохідну міну ” голіаф “.

Мова йде про міні-танку, який володіє міцною бронею і може протягом 30 секунд тиснути ворогів. Потім він вибухає. Рятує від цієї вундерфавлі тільки криворукість співробітників студії, бо “голіаф” постійно застряє в текстурах.

В результаті складається парадоксальна ситуація. Call of duty: vanguard більше нагадує глобальний мод для modern warfare 2019. Тому фанати останньої відчують себе як вдома.

А ось ідеї sledgehammer games реалізовані або погано, або просто не працюють. Так, деякі речі можна поправити до релізу. Але це не стосується дизайну карт.