Прибираємо другий Windows зі списку завантаження

405

Доброго дня. Я завжди рекомендую при виконанні установки Windows попередньо відформатувати потрібний розділ. Інакше може виникнути неприємна ситуація, коли під час завантаження ПК відображається вибір з декількох систем. Якщо зіткнулися з такою ситуацією, сьогодні розповім, як видалити другий Віндовс 7 з комп’ютера, щоб він не відволікав Вас в процесі запуску ПК.

Знайома ситуація?

Найгірше, коли Ви вже видалили папку з попередньою версією ОС, але в переліку завантаження посилання на неї залишилася. При цьому, вона розташована на першому місці, і якщо включили комп’ютер, то доведеться стрілками перемикатися на наступний варіант, інакше MBR спробує запустити Windows, якого немає. Як результат – помилка, чорний екран.

Рекомендуємо:

  • Як зробити DOS завантажувальну флешку під Windows
  • Чотири способи отримати роль адміністратора в Windows 10
  • Що робити якщо не працює безпечний режим Windows 10

Як прибрати друге Windows?

Ця інструкція підходить як для «сімки», так для «десятки». Нещодавно проробляв такі маніпуляції, щоб прибрати Віндовс 7.

  • Натискаємо Win + R для виклику консолі виконання команд, вводимо в рядку запиту:

msconfig

Прибираємо другий Windows зі списку завантаження

  • Підтверджуємо дію кліком по кнопці ОК. після чого відкривається конфігуратор системи з декількома вкладками. Нас цікавить «Завантаження»:

Прибираємо другий Windows зі списку завантаження

  • Тут відображається перелік ОС плюс додаткові опції в нижній частині вікна. Біля головної системи є напис: «Завантаження за замовчуванням». Отже, відзначаємо другу і натискаємо «Видалити», а потім зберігаємо зміни (ОК).

Якщо неодноразово встановлювали «Вінду» і ніколи не форматували диски, то список може складатися навіть з 3-4 пунктів (і таке я бачив у своєму житті). Процедура в такому випадку нічим не відрізняється від вищеописаної.

Вам буде запропоновано перезавантажити комп’ютер. Можете на час відкласти це рішення, якщо не хочете перезавантажуватися. При подальшому запуску ноутбука, Вам вже не буде надаватися вибір ОС.

Пропоную подивитися відео для кращого розуміння:

Тепер Ви точно знаєте, як видалити другий Віндовс 7 з комп’ютера, щоб він не заважав нормально завантажуватися основній системі.

З повагою, Віктор!