CompatTelRunner.exe що за процес і чому вантажить систему?

378

Доброго дня. Всі ми знаємо, що остання версія ОС Windows, так звана «десятка», стежить за діями користувачів за допомогою служби телеметрії. Як її відключити, я розповідав раніше. Хоча творці операційної системи і запевняють, що це робиться виключно з благими намірами (щоб збирати дані про помилки та покращувати роботу), але не всім подобається подібний підхід і втручання в особисте життя. З цією метою, сьогодні я розповім про CompatTelRunner.exe що це за процес і навіщо його потрібно вимкнути.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Опис CompatTelRunner Windows 10
 • Виконуємо деактивацію
  • Правимо файл hosts
  • Повністю зупиняємо служби Telemetry

Опис CompatTelRunner Windows 10

Даний процес є вбудованим і запускається з допомогою служби Telemetry. Вище було сказано, які наслідки це за собою тягне.

Відразу варто підкреслити, що ніякої небезпеки для ПК цей елемент не представляє. Єдиний неприємний момент – можлива сильне навантаження на процесор в момент відправлення даних на сервери корпорації Майкрософт.

Звертаю Вашу увагу на той факт, що даний процес є тільки на «десятці». Якщо Ви помітили в диспетчері завдань Windows 7 чи XP, цілком імовірно, що у Вас оселився вірус. Спробуйте запустити утиліту DrWeb Cure It для сканування.

Я рекомендую виконати його відключення. Це не скаже негативного впливу на працездатність ОС. Але видаляти його не варто. Ще раз раджу прочитати статтю про боротьбу зі «шпигунськими» функціями Віндовс 10, щоб краще зрозуміти суть теми.

Виконуємо деактивацію

Зараз дізнаєтеся, CompatTelRunner exe як відключити – швидко, безболісно й ефективно. Зазначу, що багато способи дозволяють лише на час «вирубати» процес, тому, повідаю про найдієвіший і радикальний.

Правимо файл hosts

Нешкідливий метод. Не вимагає видалення системних файлів. Досить внести зміни в одному місці:

 • Відкриваємо папку Windows і в ній йдемо по шляху:

System32 | etc

 • Всередині знаходимо файлик з ім’ям hosts. Відкривати його поки не потрібно, достатньо зайти в його властивості через контекстне меню правої кнопки мишки. Там переходимо у вкладку «Безпека».
 • Клацніть на «Редагувати», попередньо вибравши в списку активний аккаунт. Потім в новому вікні поставте галочки навпроти всіх пунктів у колонці «Дозволити»:

CompatTelRunner.exe що за процес і чому вантажить систему?

 • Після натискання на «ОК» і збереження внесених змін, відкриваємо hosts в програмі «Блокнот» і вставляємо в самий кінець такі рядки:

127.0.0.1 vortex-win.data.microsoft.com

127.0.0.1 settings-win.data.microsoft.com

 • Повинно вийти щось в цьому роді:

CompatTelRunner.exe що за процес і чому вантажить систему?

 • Закриваючи документ, погодьтеся зі змінами.

Таким чином, ми заборонили процесу відправляти дані в Microsoft, але це лише перший крок. Можливо, після пророблених дій з’явиться проблема – CompatTelRunner.exe вантажить диск або процесор. Тоді доведеться перейти до другого способу.

Повністю зупиняємо служби Telemetry

 • Через меню «Пуск» (Старт) відкриваємо параметри системи, натиснувши на значок шестерні:

CompatTelRunner.exe що за процес і чому вантажить систему?

 • Переходимо до розділу «Конфіденційність» і на вкладці із загальними налаштуваннями ставимо всі перемикачі в положення «Откл»:

CompatTelRunner.exe що за процес і чому вантажить систему?

 • Після цього перезавантажуємо ПК.

Є невелика ймовірність, що інструкція не спрацює. В такому випадку, доведеться виконувати ручне відключення служби. Але я б порадив «не колупатися» в системі, а довірити цю справу перевіреним утиліт для відключення стеження. Вони точно допоможуть відключити CompatTelRunner.exe раз і назавжди (принаймні, до наступної переустановити Віндовс).

З повагою, Віктор