“нічні зошити” – ще один заслуговує на увагу фільм від netflix

25

Компанія netflix вельми активно продовжує освоювати підліткову літературу, діставшись і до творів американського письменника дж. Е. Уайта . Його роман “нічні зошити ” перекладався на російську мову і доступний вітчизняному читачеві вже пару років. Екранізація досить сміливо обрізає частину історій алекса (на зразок повісті про дівчинку-вампіра), зберігаючи більшу частину оповідання без змін. Невеликим коригуванням піддалася кінцівка з доробком на продовження, якого у книжкової версії на даний момент не планується.

Отже, в центрі сюжету 12-тирічний хлопчик-фантазер алекс, який обожнює хоррори і сам пише страшні історії. Але через його любов до жахів однолітки вважають його фріком, а день народження він змушений святкувати в компанії батьків. Одного разу розчарований алекс відправляється в котельню будинку, щоб спалити свої зошити зі страшними розповідями і стати звичайним школярем, але потрапляє в інший вимірі в лігво відьми на ім’я наташа. Тепер кожен день він повинен читати їй страшні історії, якщо не хоче закінчити життя екшен-фігуркою на полиці в бібліотеці. Крім нього в будинку допомагає по господарству дівчинка ясмін, а за порядком стежить чарівна кішка ленора. І ось цієї різношерстої компанії чекає подорож, повне магії і несподіваних одкровень з відкритим фіналом.

Молодий акторський склад доповнюється моделлю і актрисою крістен ріттер , відомої у нас за серіалом ” джессіка джонс “. Серед продюсерів проекту і одного зі сценаристів значиться чудовий сем реймі . І ця магія спрацьовує-фільм непогано тримає в напрузі і підходить для сімейного перегляду через невисокий градус насильства і дитячого градуса місцевих жахів.

Безумовно, тим, хто читав оригінальну книгу, адаптація навряд чи зможе запропонувати щось нове, але всі інші отримають приємні півтори години вдало інвестованого в розваги часу.

7/10