Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

482

Доброго дня. Вже й не злічити, скільки разів я виконував підключення маршрутизаторів (в тому числі і WiFi). Дев’ять випадків з десяти – все проходило гладко. Але іноді траплялося так, що після введення в рядок браузера адресу 192.168.1.1 зайти на роутер не виходило. Повинна була з’явитися форма з логіном і паролем, але нічого такого не відбувалося. Якщо Ви зіткнулися з подібним явищем, зараз розповім, як вийти переможцем із ситуації.

ЗМІСТ СТАТТІ:

 • Суть проблеми
 • Перевіряємо адресу роутера
 • Настройка через Ethernet
 • Відключаємо проксі сервер
 • Перевіряємо стан адаптера
 • Патчкорд
 • Робимо Reset
 • Невірний enter

Суть проблеми

Нерідко користувачі пишуть мені повідомлення такого типу: «Чому я не можу зайти в налаштування роутера 192.168.1.1 (192.168.0.1)?» Замість візуального інтерфейсу маршрутизатора відображається помилка «Сторінка не знайдена».

Причин такого небажаного ефекту може бути кілька. Але нас цікавить рішення. Тому, пропоную відразу ж перейти до ефективним способам.

Перевіряємо адресу роутера

Цілком імовірно, що Ви намагаєтеся відкрити «адмінку», використовуючи неправильні дані. Слід взяти інструкцію до мережного обладнання і уважно пошукати адреса, що використовується за замовчуванням. Також, його можна побачити на зворотному боці пристрою:

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Якщо він співпадає з тим, який Ви вводили в браузері, значить йдемо далі.

Немає наклейки? Немає інструкції? Ось стандартні значення для 99% сучасних роутерів:

 • Адреса: 168.0.1 / логін: admin / пароль: admin
 • Адреса: 192.168.1.1 / логін: admin / пароль: admin (або другий варіант – порожній пароль).

Настройка через Ethernet

Якщо Ви намагаєтеся отримати доступ до параметрів маршрутизатора через бездротове з’єднання з ноутбуком – це не найкраща ідея. Спробуйте взяти кабель (обтисненням вита пара) і підключити один його кінець в мережеву карту ПК, а другий – в будь-який вільний вихід роутера.

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Тепер слід перевірити настройки адаптера, щоб була включена опція «Отримувати IP автоматично». Для цього:

 • В області сповіщень клацаємо правою кнопкою мишки на зображення екрану і переходимо в «Центр управління…»:

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

 • Зліва вибираємо зміна параметрів адаптера, а у вікні, викликаємо контекстне меню своєї мережевої карти і переходимо до властивостям.

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Можна піти коротшим шляхом. Викликаємо консоль «Виконати» з допомогою комбінації клавіш Win + R . Пишемо команду:

ncpa.cpl

і запускаємо на виконання кнопкою Enter (або ОК).

 • Відзначаємо курсором опцію «IPv4» і нижче тиснемо «Властивості». І вже всередині чергового вікна перевіряємо, щоб отримання адреси відбувалося автоматично:

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Тепер можна повторно ввести в рядок браузера адресу і переконатися, що помилка «сторінка 192.168 1.1 не працює» зникла. Ви повинні побачити форму наступного виду:

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Але що робити, якщо перший не спрацював? Доведеться приділити статті ще парочку хвилин.

Автор рекомендує:

 • Запуск командного рядка Windows 10: всі способи
 • DNS сервер 8.8.8.8: навіщо потрібен і як його прописати
 • Надійно закриваємо паролем вміст папки: кращі способи
 • Як зробити нумерацію в Microsoft Office Word
 • 3 способи відключення клавіші Windows (Win)

Відключаємо проксі сервер

Якщо у Вашому браузері інтернету включений сервер проксі, то це може стати причиною проблеми. Слід «вирубати» всі турбо-режими, які найчастіше активні в Яндексі або Opera. Потім потрібно відкрити властивості браузера (браузера) через панель управління і там вкладку «Підключення» натиснути на кнопку «Налаштування мережі». У новому вікні зніміть галочку напроти пункту «Використовувати проксі…»:

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

На всякий випадок запустіть антивірусне сканування, використовуючи утиліту зі списку. Це може бути корисно, якщо причиною проблеми є рекламний вірус або троян.

Перевіряємо стан адаптера

Якщо не заходить в налаштування роутера 192.168.1.1 або 192.168.0.1, є ймовірність, що Ваша мережева карта відключена. У вікні з переліком адаптерів слід викликати контекстне меню потрібного пристрою і вибрати пункт «Включити» (Задіяти):

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Рекомендую на всяк випадок оновити драйвера мережного обладнання, використовуючи спеціальні утиліти або автоматичний пошук в диспетчері пристроїв. Не завадить скористатися утилітою FixWin10, яка може виправити помилку.

Патчкорд

Рідко, але трапляється, що навіть новий кабель може бути несправний. Або його нещільно вставляють в гніздо. Найкраще взяти інший з’єднувач і спробувати заново увійти на адресу 192.168.0.1 або 192.168.1.1 в налаштування роутера.

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Робимо Reset

Є ймовірність, що маршрутизатор несправний або виник збій в його роботі. Пробуємо скинути, затиснувши кнопку з написом Reset протягом 10-15 секунд, поки лампочки на роутері не заблимають (всі згаснуть, а потім загоряться).

Не виходить зайти в налаштування роутера 192.168.1.1

Як варіант, спробуйте підключити своє обладнання у сусіда чи знайомого.

Невірний enter

Ви помітили, що при спробах ввести в рядок браузер 192.168.1.1, Вас перекидає на результати пошуку? Значить Ви вказали адресу без протоколу http://. Правильно так:

http://192.168.1.1

Ще дуже часто люди замість крапок пишуть коми, що теж неправильно:

192,168,1,1

Дивимося відео по темі:

Я постарався розповісти про найбільш типових випадках і помилки. Але може Вам відомі додаткові рішення? Поділіться досвідом в коментарях. Буду дуже вдячний.

З повагою, Віктор!