Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується

1126

Доброго дня. У мене є три знімні накопичувачі, які використовую для зберігання особистих даних, інсталяторів програм і образу операційної системи Віндовс 10 (на випадок переустановлення). Не так давно я вперше зіткнувся з ситуацією: як відформатувати флешку якщо вона не відбувається. Був здивований, адже такого раніше не помічав. Тому, хочу розповісти про вирішення проблеми.

Передісторія

Все почалося з того, що я підключив один з накопичувачів, дочекався появи диска в Провіднику. Але відкрити вміст не виходило (відмовлено в доступі). Спробував на іншому комп’ютері, але ситуація повторилася. Довелося викликати контекстне меню і вибрати пункт “Форматувати”. Тут мене чекав сюрприз у вигляді наступного повідомлення:

Добре. Раз не вдається форматувати флешку, то можна піти іншим шляхом:

  • Натискаємо Win+X для відображення меню швидкого доступу і там вибираємо “Управління дисками”. Як варіант, можна натиснути Win+R і в полі “Виконати” прописати:

diskmgmt.msc

Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується

  • Трохи чекаємо, поки завантажиться вікно. Потім знаходимо серед представлених дисків той носій, який пов’язаний з головною темою статті: “як відформатувати флешку, якщо вона не відбувається”. Натискаємо на ньому правою кнопкою мишки і вибираємо з меню потрібний пункт:

Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується

Не завжди ситуація складається гладко після подібної спроби. У мене з’явилась така ж помилка, що й раніше. Варто відзначити, що якщо накопичувач відображається за типом файлової системою – RAW, то можливість форматування буде взагалі заблокована. Це одна з ознак пошкодження флешки, яке усунути штатними засобами Windows не вийти.

Тому, переходимо до розгляду стороннього додатка.

Увага! Перед використанням такого способу настійно рекомендую зберігати всі важливі дані, що зберігаються на флешці. Якщо скопіювати не вдається, то раджу встановити будь-яку утиліту з цього списку для відновлення інформації.

SDFormatter

Переходимо до розгляду абсолютно безкоштовного софту, який дозволяє виправити проблему, коли Віндовс не вдається завершити форматування SD карти (флешки).

Спочатку потрібно завантажити SD Formatter по посиланню з офіційного сайту:

Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується
Завантажити: SDFormatter
Утиліта форматування знімних носіїв
Скачано: 1668, розмір: 5.9 MB, дата: 22.Лис.2016

Не буду описувати процес установки, там все дуже просто: в архіві знайдете файл “Setup”, який запустіть і тисніть “Далі” (Next) поки програма не встановлюється.

Увага! Якщо флешка просить відформатувати як відновити дані? Для цього підійде одна з утиліт зі списку.

Тепер переходимо до інструкції:

  • Підключаємо наш проблемний носій і запускаємо додаток;
  • У полі “Drive” повинно відобразитися літерне позначення флешки. Якщо одночасно під’єднали декілька накопичувачів, то слід вибрати правильний символ зі списку;
  • Залишилося тільки натиснути на “Format”:

Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується

  • Спочатку з’явиться попередження про втрату даних у результаті процедури. Погоджуємося! Після цього нас попросять не витягувати флешку в процесі, і ще раз запитають про готовність. Підтверджуємо!

Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується

От і все! Якщо вбудоване засіб Віндовс пише: “не вдається форматувати флешку microsd”, то SDFormatter виконує цю функцію без нарікань.

До речі, по кліку на кнопку Option (Параметри), можна задати більш глибокий рівень зачищення, після якого дані будуть остаточно видалені, і відновити їх буде проблематично. Для цього виберіть один з режимів “FULL”:

Як відформатувати флешку, якщо вона не форматується

Упевнений, що проблем з користуванням цим додатком у Вас не виникне, його інтерфейс гранично зрозумілий. Якщо флешка захищена від запису як відформатувати? Рекомендую ознайомитися з статтею за посиланням. При необхідності питання можете задавати в коментарях.

З повагою, Віктор!