Виправляємо помилку 14098 – сховище компонентів пошкоджено

394

Всім привіт. Не так давно я повідав спосіб очищення папки Win S x S, яка може з’їдати цінні гігабайти дискового простору. Але деякі користувачі відзначили, що в процесі видалення виникає помилка сховище компонентів пошкоджено. Пропоную розібратися з вирішенням проблеми.

Чому так відбувається?

Як тільки Ви намагаєтеся в командному рядку виконати команду:

Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup

На екрані відображається помилка з кодом 14098:

Неприємний момент, але легко усувні. Зараз розповім простий метод.

Помилка 14098 сховище компонентів пошкоджено – що робити?

Для тих, хто не зовсім в курсі справи, коротко розповім передісторію. Є в системі Віндовс папка WinSxS, в якій зберігаються важливі дані, необхідні для відновлення стандартних додатків та інших життєво важливих елементів. Але після кожного оновлення Windows даний каталог збільшується в розмірах, займаючи все більше і більше вільного місця на диску С.

Видалити папку небажано. Про причини я говорив тут. А ось виконати чистку – це можна. Якщо хочете зробити це вручну, то поспішаю Вас розчарувати. Коли відкриєте вказану директорію, побачите десятки тисяч файлів з незрозумілими назвами. Чистити навмання – не варіант.

На допомогу приходить командний рядок! Вживши кілька команд, ми позбавляємося від деяких компонентів, звільняючи місце на дисках. Але якщо виникає помилка, пов’язана з пошкодженням сховища, слід здійснити його відновлення.

Ось як це робиться:

  • Спочатку треба запустити перевірку на предмет цілісності елементів системи. Запускаємо утиліту CMD від імені адміна, активуємо засіб роботи з дисками і вводимо:

Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth

  • Бачимо наступне повідомлення:

Виправляємо помилку 14098 – сховище компонентів пошкоджено

  • Тепер необхідно «оздоровити» сховище:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

  • Запуститися процес, за підсумками якого побачите таке повідомлення:

Виправляємо помилку 14098 – сховище компонентів пошкоджено

  • Обов’язково перезапускаємо ПК.

Тепер можете сміливо повертатися до інструкції з очищення Win SxS, і все пройде гладко.

Увага! Якщо сховище компонентів пошкоджено Windows 10, то його відновлення має на увазі завантаження потрібних елементів. Для цього потрібно з’єднання з мережею інтернет. Без нього Ваша маленька авантюра буде приречена на провал. Є ще один спосіб із застосуванням системного способу Віндовс і утиліти PowerShell.

З повагою. Віктор!