Facebook у росії загрожує штраф понад мільярд рублів

14

Російський регулятор роскомнадзор не виключає складання протоколу, що тягне штраф для соціальної мережі facebook у розмірі більше мільярда рублів. Йдеться про рецидив порушення законодавства, пов’язаного з невдаленням забороненої інформації.

Популярній у всьому світі соціальній мережі загрожує штраф у розмірі 1/10 річної виручки в росії — відповідний протокол роскомнадзор має намір вручити представникам компанії.

Представників facebook в росії запросили для присутності при складанні протоколу 4 жовтня. Передбачається, що після цього документ буде направлений до суду, який і прийме рішення про штраф і його розмір. Відповідно до чинного законодавства, за повторне невдалення забороненої інформації штраф може бути призначений у розмірі від 1/20 до 1/10 річного обороту інтернет-компанії.

Стаття 13.41 коап передбачає значні адміністративні покарання для соцмереж і провайдерів, які не видалили за запитом влади сторінки із забороненою інформацією. Йдеться про екстремістську інформацію, відомості про продаж підроблених документів, рекламу гральних закладів. Також законом прямо передбачено обов’язок видаляти сторінки із закликами до екстремістської діяльності, дитячу порнографію, інформацію про способи виготовлення і вживання наркотиків і подібні відомості.

Facebook, а також інші інтернет-компанії неодноразово привертали увагу російських регуляторів-в основному у зв’язку з невдаленням забороненої інформації (ст.13.41 кпап) або зберіганням персональних даних росіян за кордоном (ст. 13.11 кпап). При цьому штрафи зазвичай були відносно невеликими, що не перевищували 20 мільйонів рублів. Так, з початку поточного року всі штрафи facebook в росії за невдалення інформації склали 66 мільйонів. Порівнянні покарання були призначені twitter і google.