Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll

350

Доброго дня. До мене часто звертаються за допомогою геймери, які після запуску якої-небудь гри побачили на екрані повідомлення, що програма припинила роботу, оскільки відсутній d3dcompiler_43.dll. Що це за помилка, як виправити її за лічені хвилини – про все це розповім в даному огляді.

ЗМІСТ СТАТТІ:

  • Суть проблеми
  • Оновлення з офіційного ресурсу Майкрософт
  • Ручна установка

Суть проблеми

«Несправність» може проявлятися в будь-якої версії операційної системи Windows. Причиною є пошкоджений або відсутній компонент з набору бібліотек DirectX. Ось властивості файлу, доводять правдивість моїх слів:

Зазначений елемент є компілятором, необхідним для повноцінного запуску ігрових додатків. За замовчуванням він розташований в одній із системних папок:

Windows \ SysWOW64
Windows | System32

Перша присутній тільки в Віндовс 64 біт. До речі, Вам для подальших дій необхідно дізнатися, яка розрядність Вашої операційної системи. Робиться це просто – ось інструкція.

Вкрай рідко, файлу d3dcompiler_43.dll не вистачає конкретно в каталозі з грою, яка при запуску видає помилку:

Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll

Можливо, Ви вже виконали скачування відсутньої бібліотеки і не знаєте, що з нею робити далі. Просто скопіювати його в зазначені вище папки – логічне рішення, але не зовсім правильне. Вся справа в тому, що подібних файлів може бути багато. Один Ви покладете в потрібне місце, але під час відкриття гри з’явитися нова помилка, пов’язана з відсутністю вже іншого файлу з набору DirectX.

І так можна витратити чимало часу на пошук всіх потрібних об’єктів. Давайте не будемо займатися подібним «мазохізмом», а зробимо все швидко і красиво.

Оновлення з офіційного ресурсу Майкрософт

Коли Ви встановлюєте Віндовс, з ним в комплекті вже йдуть деякі динамічні бібліотеки, необхідні для ігрових програм. Але, на жаль, часом їх не вистачає, або їх версії не відповідають тим, які потрібні для гри.

Щоб d3dcompiler_43.dll скачати безкоштовно разом з іншими важливими компонентами, досить завантажити на свій ПК веб-інсталятор з сайту Microsoft:

Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll
Завантажити: Веб-установник DirectX
Набір бібліотек
Завантажено: 15, розмір: 1 Mb, дата: 30.Мар.2017

Якщо посилання не працює, то перейдіть на сторінку програми, вкажіть російська мова та просто натисніть на кнопку скачування:

Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll

Чому оновлення є оптимальним варіантом? Коли Ви запускаєте інсталятор DirectX, він сам визначає розрядність системи, завантажує з сервера потрібні елементи, розкладає їх по своїх місцях. Вам тільки залишається перезапустити комп’ютер.

Ручна установка

Раптом Ви вирішили не прислухатися до моєї поради і захотіли окремо завантажити d3dcompiler_43.dll для Windows 7 (або будь-який інший версії), то ось посилання для потрібної розрядність ОС (спосіб визначення – тут)

Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll
Завантажити: D3DCompiler43
для 32 bit
Скачано: 154 розмір: 1 Mb, дата: 07.Кві.2017
Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll
Завантажити: D3DCompiler43x64
для 64 bit
Скачано: 539, розмір: 1 Mb, дата: 07.Кві.2017

  • Після розпакування архіву потрібно скопіювати файл бібліотеки в одну з папок, про яких я писав на початку статті.
  • Обов’язково виконуємо реєстрацію в системі, щоб Віндовс зміг «побачити» нові компоненти. Для цього запускаємо командний рядок з правами адміністратора (всі способи по посиланню) і виконуємо команду:

regsvr32 d3dcompiler_43.dll

Як виправити помилку відсутнього файлу d3dcompiler_43.dll

Є ймовірність, після натискання на Enter для запуску команди, з’явитися помилка. Це говорить про те, що дана версія не підходить для Вашої ОС. Я б радив не морочитися, і відразу переходити до автоматичного оновлення, про яке писав трохи вище.

Якщо виникли питання по темі «відсутній d3dcompiler_43.dll – що це за помилка?», то можете задавати їх у коментарях.

З повагою, Віктор!