Pythonw.exe що за процес і як з ним боротися?

447

Здрастуйте, дорогі читачі блогу IT-Технік! Вирішив трохи ближче підійти до теми процесів Windows, оскільки отримую від Вас багато повідомлень з подібними питаннями. Найчастіше вони виникають, коли користувач заглядає в диспетчер завдань і бачить там незрозумілі пункти. Щоб не видалити потрібний елемент або розпізнати вірус, слід знати про них якнайбільше. Сьогодні розповім про Pythonw exe що це таке і як з ним боротися.

Опис процесу

Впевнений, Ви знаєте, що програми – це набір бібліотек і файлів, написаних певною мовою програмування. Їх існує чимало на сьогоднішній день. До чого я веду? Pythonw.exe є модулем мови Python, точніше – його інтерпретатором (перетворює код програми, написаної на Пітоні в зрозумілий для Windows).

Якщо в диспетчері завдань Ви побачите такий елемент, значить на Вашому ПК є утиліти, які для роботи використовують вказаний вище мова:

Чи небезпечно це? Зовсім ні. Але є ймовірність, що даний модуль запущений шкідливими скриптами. Вони можуть бути як відносно нешкідливими (показ реклами), так і критичними для системи (пошкодження та крадіжка особистих даних і файлів Віндовс). Ось тут вже варто задуматися.

Але як визначити рівень загрози? Найчастіше, файл Pythonw.exe займає на диску 27 648 або 27 136 байт. Якщо ж розмір його відрізняється від зазначених показників, ймовірно Ви маєте справу з вірусним зараженням. В першу чергу, рекомендую запустити антивірусну перевірку (підійде утиліта Dr Web Cure It).

Видаляємо файл

Якщо в процесі роботи виникає помилка «припинена робота програми Pythonw exe» як виправити? Необхідно видалити цей елемент, а при необхідності користуються ним додатки заново завантажать його з мережі. Зараз розповім, як зупинити процес і виконати видалення його джерела.

  • Відкриваємо диспетчер завдань будь-яким з відомих способів (ось перелік);
  • Знаходимо елемент, який необхідно усунути, виділяємо його курсором мишки і нижче (праворуч) натискаємо «Зупинити» або «Зняти завдання».
  • Незважаючи на попередження, погоджуємося з дією.
  • Відкриваємо консоль виконання запитів, натиснувши комбінацію Win + R і вводимо:

cmd

Pythonw.exe що за процес і як з ним боротися?

  • Відкриється вікно командного рядка (ось ще кілька методів потрапити в консоль), де слід написати:

sc delete pythonw.exe

  • Після натискання на Enter, стартує процедура очищення. По завершенню, можна закривати консоль.

Pythonw.exe що за процес і як з ним боротися?

Автор рекомендує:

  • Диск в диспетчері завдань завантажений на 100%. Що робити?
  • Відключаємо Windows Modules Installer Worker для зниження навантаження на процесор.
  • Видалення вірусів в реєстрі Віндовс.

Впевнений, що інструкція допомогла Вам. Pythonw exe як видалити Ви знаєте, але ще раз нагадаю, що після усунення він може знову відновитися на вимогу використовує його застосування. Якщо це вірус, то варто обов’язково запустити антивірусне сканування. Спробуйте одну з утиліт, представлених в даному списку.

На цьому все. З’являться питання – пишіть в коментарях.

З повагою, Віктор