Голландці створили самодостатній будинок на колесах, який живиться від сонця

21

Команда з технологічного університету ейндховена створила будинок на колесах, здатний повністю обходитися без зовнішніх джерел енергії за винятком сонячної. Для просування концепції подібного транспорту трейлер stella vita проїде 3000 кілометрів з нідерландів до іспанії.

Arstechnica.com

22 учасники університетського проекту solar team eindhoven раніше створили більш компактний сімейний електромобіль на сонячній енергії-stella lux. За словами члена команди тійна тер хорста (tijn ter horst), stella lux був «енергетично позитивним» — йому не тільки вистачало енергії на власний рух, але ще і залишалася електрика для живлення іншого транспорту.

Після такого успіху команда розробила концепцію будинку на колесах, повністю живиться за рахунок сонячної енергії. У березні solar team eindhoven почала будівництво, а нещодавно воно було закінчено. Модель має обтічний футуристичний вигляд і оснащена сонячними панелями на даху, а також додатковими висувними елементами — під час стоянки їх загальна площа може досягати 17,5 квадратного метра.

У сонячний день stella vita здатна проїхати до 730 кілометрів без підзарядки. Правда, за умови, що в самому трейлері ніхто не буде користуватися будь-якими зручностями. Для повного заряду акумуляторів потрібно від двох до трьох днів — в основному час залежить від погоди. Іншими словами, транспортний засіб створено для поїздок, які передбачають досить тривалі зупинки в дорозі, що якраз характерно для будинків на колесах. Примітно, що в негоду акумулятори можна заряджати від зарядних станцій для електромобілів.

Всередині є ліжко, невеликий холодильник, туалет, диван і невелика кухонна зона. Вся побутова техніка також харчується за рахунок зібраної сонячної енергії, мешканці можуть заряджати свої гаджети, але при цьому повинні враховувати, що прийом душу, приготування кави або зарядка ноутбука негативно позначаться на часу автономної роботи stella vita.

Arstechnica.com

Для демонстрації прототипу solar team eindhoven почне поїздку в голландському ейндховені і проїде 3000 кілометрів до південного краю іспанії, початок поїздки заплановано вже на цю неділю. Очікується, що подорож триватиме близько чотирьох тижнів і члени команди будуть проводити презентації поїздки в університетах, що зустрічаються на шляху.

Щось подібне вже відбувалося в минулому. Наприклад, в австралійській гонці world solar challenge брали участь команди з власними сонячними розробками з усього світу. Цього року захід не відбувся, втім, одиночний пробіг stella vita з ним ніяк не пов’язаний.

За словами хорста, транспортний засіб може надійти на ринок протягом п’яти найближчих років. При цьому він уточнив, що команда створювала прототип без мети подальшого масового виробництва. За його словами, технології для створення подібних електромобілів вже є, залишилося підігріти інтерес потенційних покупців.